Bajnokok Ligája: ismét betalált Florin Matei

A visszavágón is góllal segítette együttesét Florin Matei, a horvát bajok NK Fiume/Rijeka csapatában a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezők második fordulójában.

A horvát együttes kettős győzelemmel jutott tovább, a hazai 2–0-t idegenben 5–1-es kiütéses siker követte a walesi The New Saints FC ellen. A középpályás végigjátszotta a meccset, ő kezdte a gólgyártást a 41. percben.

A feröeri Vikingur együttesében Sorin Vasile Anghel a hosszabbításpercekben megkapta a második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott (nem ő volt az első, a 75. percben már megfogyatkozott az együttes, s utána 2–0-ra veszített az izlandi FH Hafnarfjördur ellenében, a továbbjutást pedig 3–1-es összesítéssel bukta el)

A kazah FK Asztana Kleinheisler Lászlóval a kezdőjében 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Spartaks Jürmalával, s ezzel 2–1-es összesítéssel kiharcolta a továbbjutást. A magyar válogatott 76 percet játszott.

Eredmények, Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, visszavágó: • Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Partizán Belgrád (szerb) 0–0 – továbbjutott a Partizán 2–0-s összesítéssel. • Szamtredia (grúz)–Karabah/Qarabag (azeri) 0–1 (gól: Guerrier – 22. perc) – tj. a Karabah kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel • The New Saints (walesi)–Rijeka (horvát) 1–5 (Cieslewicz – 69. perc, illetve Matei – 41., Gavranovic 2 – 54. és 79., Gorgon – 61., továbbá Risztovszki – 64. perc) – tj. a Rijeka 7–1-es összesítéssel • Víkingur (feröeri)–FH Hafnarfjördur (izlandi) 0–2 (S. Lennon – 79., 11 m és Valdimarsson – 91. perc; kiállítva: A. Olsen – 78. és Anghel – 93. perc, mindkettő Víkingur) – tj. az FH 3–1-es összesítéssel • Vardar Szkopje (macedón)–FF Malmö (svéd) 3–1 (Grncarov – 54., Barszegjan – 61. és Nikolov – 91., illetve Rosenberg – 16. perc, 11 m) – tj. a Vardar 4–2-es összesítéssel • Alaskert (örmény)–BATE Boriszov (fehérorosz) 1–3 (Nenadovics – 18. perc, illetve Gorgyejcsuk 2 – 23. és 35., valamint Vologyko – 78. perc)  – tj. a BATE 4–2-es összesítéssel • FK Asztana (kazah)–Spartaks Jürmala (lett) 1–1 (Twumasi – 59. perc, illetve Vardanjans – 72. perc) –tj. az Asztana 2–1-es összesítéssel.