Bajnokok Ligája: hazai pályán került hátrányba a címvédő Bayern München

A címvédő német Bayern München házigazdaként 3–2-re kikapott a francia Paris Saint-Germaintől a labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntő szerdai, első mérkőzésén.

A heves hóesésben kezdődött müncheni meccs harmadik percében a hazaiak kameruni támadója, Maxim Choupo-Moting egy szöglet után a keresztlécre fejelt. Az ellentámadás végén a brazil Neymar passzát Kylian Mbappé lőtte kapura, a labda pedig Manuel Neuer lábai között a hálóba pattant (0–1).

A 12. percben újabb gyors párizsi ellenakció végén a német Julian Draxler is betalált, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. A Bayern mindent megtett az egyenlítésért, több nagy helyzetet is kidolgozott, a 28. percben – Neymar beívelése után – mégis a PSG brazil csapatkapitánya, Marquinhos Aoás Correa talált a hálóba (0–2).

A 37. percben góllá érett a címvédő fölénye: a francia Benjamin Pavard beíveléséből Choupo-Moting fejjel szépített (1–2). Az első félidőből hátralévő időben sem változott a játék képe, a Bayern közel állt az egyenlítéshez, de ekkor még nem járt sikerrel.

A szünet után szabadrúgást követően Thomas Müllernek már összejött az egyenlítés (2–2), ám Mbappé a 68. percben ismét eredményes volt (2–3). A németek a labdabirtoklás (60–40 százalék), illetve a kapura lövések (30–6) és a kaput eltaláló lövések (12–4) száma alapján is nagy fölényben futballoztak, mégis megszakadt a 19 mérkőzésből álló veretlenségi sorozatuk a BL-ben.

A németek keretéből hiányzott a lengyel Robert Lewandowski, és az elmúlt évben a világ legjobbjának megválasztott csatár szerdán úgy nyilatkozott, hogy térdsérülése miatt a jövő keddi visszavágót is ki kell hagynia.

A magyar Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató angol Chelsea – Mason Tony Mount és Benjamin James Chilwell góljaival – 2–0-ra győzött a portugál FC Porto vendégeként a spanyolországi Sevillában.

Az első félidőben Mount gyönyörű lefordulás után szerzett vezetést, és a második félidőben hiába volt számos helyzete a hazaiaknak, nem tudtak kiegyenlíteni. Ráadásul a hajrában Chilwell kétgólosra növelte az angolok előnyét.

Ezzel az eredménnyel a Chelsea szinte biztos elődöntősnek érezheti magát, és várhatja, hogy a másik ágról a spanyol Real Madrid vagy az angol FC Liverpool érkezik ellenfélnek.

Eredmények, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések: • Bayern München (német)–Paris Saint-Germain (francia) 2–3 (gól: Maxim Choupo-Moting – 37. perc, Thomas Müller – 60. perc, illetve Kylian Mbappé 2 – 3. és 68., valamint Marquinhos Aoás Correa – 28. perc) • FC Porto (portugál)–Chelsea (angol) 0–2 (Mason Tony Mount – 32. és Benjamin James Chilwell – 85. perc). Kedden játszották: • Real Madrid (spanyol)–FC Liverpool (angol) 3–1 (Junior Vinícius 2 – 27. és 65., továbbá Marco Asensio – 36. perc, illetve Mohamed Szaláh Gáli – 51. perc) • Manchester City (angol)–Borussia Dortmund (német) 2–1 (Kevin De Bruyne – 19. és Phil Foden – 90. perc, illetve Marco Reus – 84. perc).