Bajnokok Ligája: Háromgólos különbségek

Az FC Barcelona hazai pályán háromgólos előnyt szerzett az AS Rómával szemben a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Hasonlóképpen három gól különbség született az angol csatában.

A rómaiak mezőnyben egyenrangú partnerei voltak az esélyesebb Barcelonának. Viszont a katalánok első két gólját római játékos szerezte: előbb Daniele De Rossi, majd Kosztasz Manolasz talált be saját kapujába, ezzel a Barcelona rekorderré lépett elő az egy BL-szezonon belüli öngólok tekintetében. A hazaiak harmadik gólját Gerard Piqué szerezte. Edin Dzeko a 80. percben szépített, ez felcsillanthatta a reményt a visszavágóra. Aztán Luis Suárez hűtötte le a vendégeket, aki 2017 márciusa után volt újra eredményes a Bajnokok Ligájában. A Barca 26. BL-meccsén maradt veretlen hazai pályán.

A Liverpool álomkezdést produkált a Manchester City elleni angol házirangadón a BL negyeddöntőjének első mérkőzésén: fél óra alatt három góllal elhúzott, amelyet a lefújásig meg is őrzött. A hazaiak részéről előbb a feltartóztathatatlan Mohamed Szalah használta ki a manchesteri védelem megingását, majd Alex Oxlade-Chamberlain lőtt bombagólt, Sadio Mane pedig fejjel vette be a Premier League-ben toronymagasan éllovas, így esélyesebbnek tartott City kapuját.

Az angol rangadó előtt botrány tört ki az utcán, ugyanis a vendégek csapatbuszát megdobálták üvegekkel. Az egyik ablak betört, emiatt másik busszal kell majd távoznia a csapatnak, de személyi sérülés nem történt. A Liverpool közleményben kért elnézést a riválistól, illetve jelezte, mindenben együttműködik a hatóságokkal, hogy azonosítsák az elkövetőket.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés: • FC Barcelona–AS Róma 4–1 (gól: De Rossi – 38., öngól, Manolasz – 55., öngól, Piqué – 59. és Suárez – 87. perc, illetve Dzeko – 80. perc) • FC Liverpool (angol)–Manchester City (angol) 3–0 (Salah – 12., Oxlade-Chamberlain – 21. és Mané 31. perc).

A visszavágót jövő kedden rendezik. Az angol párharcot a Pro tv és a Telekom Sport1 közvetíti élőben, míg a római meccs a Look tv és a Telekom Sport2-n követhető, a kezdési időpont 21.45 óra.

Az FC Barcelona háromgólos győzelmet aratott szerdán az FC Liverpool felett a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első felvonásán, így fél lábbal már a döntőben van. A katalánok történetük során – két-két vereség és döntetlen után – először múlták felül hazai pályán a Vörösöket.