Bajnokok Ligája: győzelemmel búcsúzott a Atlético Madrid

A Torinói Juventus keddi sikere után szerdán a címvédő Real Madrid jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája június 3-án, Cardiffban esedékes fináléjába.

Zinédine Zidane együttese az elődöntő visszavágóján ugyan egy góllal kikapott a városi rivális Atlético Madrid otthonában, de a párharc első felvonásán aratott magabiztos, 3–0-s sikerének köszönhetően nem fenyegette veszély továbbjutását.

A Bajnokok Ligája történetében még nem volt címvédés, a Real Madrid az ötödik csapat, amely eljutott ennek a lehetőségéig, korábban az AC Milan (1994, 1995), az Ajax Amszterdam (1995, 1996), a Juventus (1996, 1997) és a Manchester United (2008, 2009) is elbukott a fináléban.

A nemzetközi porondtól búcsúzó telt házas Vicente Calderón Stadionban ahogyan arra számítani lehetett, az Atlético Madrid azonnal nekiesett ellenfelének, hiszen kizárólag egy korai gól adhatott reményt azt követően, hogy egy hete kikapott a Santiago Bernabéu Stadionban. Be is jött, amiben bízott az Atlético, hiszen Saúl Niguez már a 12. percben megszerezte a vezetést. Ekkor még higgadtnak tűntek a Real futballistái, három perccel később azonban – amikor Varane felrúgta Torrest a tizenhatoson belül, a a török Cüneyt Cakir játékvezető által megítélt büntetőt pedig Antoine Griezmann kis szerencsével a hálóba lőtte – már korántsem voltak nyugodtak.

A kezdeti sokk után a folytatásban a Real fokozatosan magára talált, és a félidő hajrájában a továbbjutás szempontjából fontos gólt szerzett: Isco találatának fő letéteményese Karim Benzema volt, a francia csatár ugyanis az alapvonalon három hazai védőn fűzte át magát, mielőtt lekészítette a labdát Toni Kroos elé. A német lövését még elképesztő bravúrral védte a szlovén Jan Oblak kapus, a kipattanóra érkező Iscónak azonban már könnyű dolga volt.

A szünet után már közel sem tudott ekkora lendülettel futballozni az Atlético, ennek ellenére becsülettel harcolt, és több helyzetet is kialakított, de az eredmény már nem változott.

Eredmény, Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó (kiemelve a továbbjutó): • Atlético Madrid (spanyol)–Real Madrid (spanyol) 2–1 (gól: Saúl Niguez – 12. és Griezmann – 15. perc, 11 m, illetve Isco – 42. perc) – továbbjutott a Real Madrid 4–2-es összesítéssel.

A két csapat összeállítása:

ATLÉTICO: Oblak –  Giménez (57. perc Thomas), Szavics, Godín, Filipe Luís – Koke (76. perc Correa), Gabi, Saúl Niguez, Carrasco – Torres (56. perc Gameiro), Griezmann; vezetőedző: Diego Simeone.REAL: Navas – Danilo, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro (77. perc Lucas Vázquez), Modrics – Cristiano Ronaldo, Isco (87. perc Morata), Benzema (76. perc Asensio); vezetőedző: Zinédine Zidane.