Bajnokok Ligája-elődöntős madridiak

Az Atlético Madrid idegenben 1–1-es döntetlent játszott az angol bajnok Leicester Cityvel a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének kedd esti visszavágóján, így a spanyol csapat 2–1-es összesítéssel jutott a sorozat elődöntőjébe. A másik összecsapáson viszont hosszabbításra volt szükség, a futball-krimiben a Real Madrid diadalmaskodott a német bajnok Bayern München felett.

A két csapat első összecsapásán az Atlético Madrid 1–0-ra legyőzte a Leicester Cityt, a hazaiak tehát gólkényszerben léptek pályára. Ennek ellenére nem estek neki a spanyol együttesnek, és főként a mezőnyben gyömöszölték egymást a felek. A technikásabb és kombinatívabb focit játszó madridi gárda rögtön az első komolyabb helyzetéből betalált: a 26. percben Filipe Luís bal oldali beadását Saúl Níguez tizenegy méterről a hosszúba fejelte (0–1).

A Leicester City a második játékrészben alaposan rálépett a gázpedálra: 61. percben Jamie Vardy egy lepattanó labdát öt méterről a léc alá vágott, a találat pedig alaposan felpaprikázta az angolokat (1–1). De hiába volt a második félidőben mutatott feltámadás, több gólt már nem tudott szerezni a nagy szívvel küzdő angol bajnok, amely 2–1-es összesítéssel búcsúzott a Bajnokok Ligájától.

Az Atlético a BL elmúlt négy kiírásából harmadszor jutott a legjobb négy közé: az előző két alkalommal finálét játszott Diego Simeone csapata.

*

A Real Madrid hazai pályán hosszabbítás után 4–2-re nyert a Bayern München ellen a visszavágón, így 6–3-as összesítéssel jutott a sorozat elődöntőjébe. A bajorok kétszer is vezettek, de a hosszabbításnak emberhátránnyal mentek neki. Cristiano Ronaldo három gólt szerzett.

Az első félidő javarészét a bajorok uralták, volt veszélyes helyzet mindkét oldalon, gól azonban nem esett.

A szünetben a biztonságiak megrohamozták a Bayern-tábort, de a második félidő elejére megnyugodtak a kedélyek. Óriási Bayern-helyzettel kezdődött a második játékrész: Az 51. percben Alaba passzolt Robbennek, aki kapura emelte a labdát, de a lövést a gólvonalról kifejelték. Még ugyanebben a percben Robben buktatásáért tizenegyest ítélt a magyar Kassai Viktor Casemiro ellen, a büntetőt Robert Lewandowski higgadtan értékesítette (0–1).

A 76. percben egyenlített a Real: Casemiro szerzett labdát a müncheni térfél közepén, indította Ronaldót, aki Lahmot megelőzve a tizenegyes pontról a kapu bal oldalában fejelt (1–1).

Egy perccel később egy öngóllal vette vissza a vezetést a Bayern, miután a menteni igyekvő Sergio Ramos olyan szerencsétlenül találta el a labdát, hogy az  Navas mellett elgurulva a madridi kapuban kötött ki (1–2).

A 84. percben megfogyatkozott a Bayern, Asensio buktatásáért Kassai felmutatta a második sárga lapot Vidalnak. A rendes játékidő végéig már nem változott az eredmény, így következett a hosszabbítás.

A 97. percben Ronaldo távoli lövését védte Neuer, egy perccel később pedig egy Bayern-kontra végén Douglas Costa került helyzetbe. Újabb egy perc elteltével Asensio lövését védte bravúrral a német válogatott kapus. A hosszabbítás első félidejének végén megszerezte a vezetést a Real Madrid: Sergio Ramos indította a lesgyanús helyzetben lévő Ronaldót, aki nem hibázott (2–2).

A párharc a 109. percben dőlt el. Marcelo cselezte ki a komplett müncheni védelmet, majd önzetlenül Ronaldo elé passzolt, akinek nem volt nehéz dolga (3–2). A kegyelemdöfést Asensio adta meg a Bayernnek (4–2).

Cristiano Ronaldo a párharc két meccsén összesen öt gólt szerzett.

Eredmények, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó: • Leicester City (angol)–Atlético Madrid (spanyol) 1–1 (gól: Vardy – 61. perc, illetve Saúl – 26. perc) – továbbjutott az Atlético 2–1-es összesítéssel  • Real Madrid (spanyol)–Bayern München (német) 4–2 (C. Ronaldo 3 – 76., 105. és 110., továbbá Asencio – 112. perc, illetve Lewandowski – 53., 11 m és Ramos – 78. perc, öngól; kiállítva: Vidal – 84. perc, Bayern) – tj. a Real Madrid kettős győzelemmel, 6–3-as összesítéssel.