Bajnokok Ligája: egygólos hátrányba került a Honvéd Izraelben

A Budapesti Honvéd 2–1-re kikapott szerdán az izraeli Hapoel Beer-Seva vendégeként Bersebában a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának első mérkőzésén. A mérkőzést a svéd Andreas Ekberg vezette.

Az izraeli csapat már az első félidőben vezetést szerzett, a második elején pedig megduplázta előnyét, de a kispestiek olasz légiósa, Davide Lanzafame a 63. percben szép fejessel szépített.

Az előző szezonban az Európa Ligában a legjobb 32 közé jutott hazaiaknál a magyar válogatott Korhut Mihály végigjátszotta a találkozót.

Kiegyenlített játékot hozott az első negyedóra. Noha az izraelieknél volt többet a labda, ez helyzetekben nem nyilvánult meg és a Honvéd sem adta fel a támadások lehetőségét, sőt a legveszélyesebb szituációt Davide Lanzafame szabadrúgása jelentette. A huszadik perctől aztán fölénybe került a Hapoel Beer-Seva, de a kispesti védők nagyszerű szereléseket mutattak be fontos pillanatokban, így Grófnak továbbra sem volt komoly dolga. Amikor a Honvéd ismét egyenrangú ellenfele lett riválisának, akkor mégis gólt kapott: egy bal oldali szabadrúgást követően Miguel Vitor fejelt védhetetlenül a kapu jobb oldalába.

A folytatás rosszul indult: a tavaly a Milánói Internazionalét kétszer is legyőző izraeliek egy gyönyörű góllal növelték előnyüket, Einbinder sarokkal talált be. A Honvéd ekkor sem roppant össze, sőt Lanzafame nagyszerű fejesével szépített. A hátralévő időben mindkét gárda vezetett ígéretes akciókat, de újabb gól nem született, így a jövő szerdai visszavágó éles küzdelmet ígér.

A visszavágót zárt kapuk mögött a budapesti Bozsik Stadionban rendezik.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés: • Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Budapesti Honvéd 2–1 (gól: Miguel Vitor – 35. és Einbinder – 52. perc, illetve Lanzafame – 63. perc).

Meglepetésre 2–1-re kikapott a bolgár Razgrad Ludogorec a lett fővárosban, Vilniusban a helyi Zalgiristől. A letteknél a Kolozsvári CFR 1907-től leigazolt Liviu Antal egy órai játéklehetőséget kapott, a vendégeknél Cosmin Moţi végigjátszott a meccset, Claudiu Keşerü pedig a 79. percben csereként lépett pályára.

Az északiak csatájában – FH Hafnarfjördur (izland)–Vikingur (Feröer-szigeteki) – 1–1-es döntetlen született, a vendégeknél Sorin Anghelt csak öt perccel lefújás előtt cserélték le. Az ír Dundalk csapatában Gabriel Sava kapus a cserepadról nézte a norvég Rosenborg Trondheim elleni, szintén 1–1-gyel végződött mérkőzést.

A szerb Andrija Pavlovics mindössze negyedóra alatt mesterhármast ért el idegenben a dán FC Koppenhága színeiben (3–1 lett a végeredmény) miután a szlovákiai bajnok Zsolna együttese 10 főre fogyatkozott.

A lengyel Legia Varsó 3–0-ra nyert a legrangosabb európai kupában története során először induló finn Mariehamn vendégeként. Nagy Dominik kezdőként 63 percet töltött a pályán, ő szerezte csapata második gólját. A korábbi ferencvárosi játékosnak ez volt az első találata a BL-ben. Az Asztana 1–0-s sikert aratott a lett Spartaks Jürmala otthonában. Kleinheisler László kezdő volt a kazahoknál, a győztes találatot követően a 75. percben lecserélték.

A fehérorosz BATE Aljakszej Rjasz révén előnybe került az örmény Alaskert ellen, ám a hajrában a belorusz középpályás a saját kapujába is betalált, így a vége 1–1.

Eredmények, Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, első mérkőzések: • FK Spartaks Jürmala (lett)–FK Asztana (kazah) 0–1 (gól: Twumasi – 73. perc) • APOEL Nicosia (ciprusi)–F91 Dudelange (luxemburgi) 1–0 (Bertoglio – 71. perc) • Sheriff Tiraszpol (moldáv)–Kukësi (albán) 1–0 (Badibanga – 79. perc, 11 m) • Zrinjski Mostar (bosnyák)–NK Maribor (szlovén) 1–2 (Todorovic – 89. perc, illetve Zahovics – 43. és Tavares – 94. perc, 11 m) • Malmö FF (svéd)–FK Vardar Szkopje (macedón) 1–1 (Brorsson – 75. perc, illetve Nikolov – 63. perc) • BATE Boriszov  (fehérorosz)–Alaskert (örmény) 1–1 (Rjasz – 43. perc, illetve Rjasz – 78. perc, öngól) • Zalgiris Vilnius (litván)–Razgrad Ludogorec (bolgár) 2–1 (Nyuiadzi – 78. és Kuklys – 86. perc, illetve Anicet – 18. perc) • IFK Mariehamn (finn)–Legia Varsó (lengyel) 0–3 (Guilherme – 8., 11 m, Nagy D. – 40. és Hämäläinen – 44. perc) • MSK Zsolna/Zilina (szlovákiai)–FC Koppenhága (dán) 1–3 (Spalek – 39. perc, ill. A. Pavlovics 3 – 68., 73. és 83. perc) • Dundalk FC (ír)–Rosenborg Trondheim (norvég) 1–1 (McMillan – 18. perc, illetve Reginiussen – 44. perc) • FH Hafnarfjördur (izlandi)–Víkingur (feröeri) 1–1 (Pálsson – 49. perc, illetve Lawal – 73. perc, 11 m).

Kedden játszották: • Karabah/Qarabag Agdam (azeri)–FC Szamtredia (grúz) 5–0 (Izmailov – 10., 11 m, Ndlovu 2 – 37. és 45., a másodikat 11 m, Guerrier – 83. és Michel – 92. perc) • Hibernians FC Paola (máltai)–Red Bull Salzburg (osztrák) 0–3 (Berisha 32., 11 m, Hvang Hi Csan – 35. és Minamino – 54. perc) • HNK Fiume/Rijeka (horvát)–The New Saints (walesi) 2–0 (Misics – 5. és Florentin Matei – 69. perc) • Partizán Belgrád (szerb)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 2–0 (Djurdjevics – 53., 11 m és Leonardo – 63. perc).

Pénteken játsszák a Linfield Belfast (északír)–Celtic Glasgow (skót) összecsapást, a visszavágókat egy hét múlva bonyolítják le.

*

A labdarúgó Európa Liga második selejtezőkörében az azeri Inter Baki hazai pályán 1–0-ra legyőzte a luxemburgi Fola Escht. Az azerbajdzsáni együttes – amely eltiltás miatt az előző szezonban nem indulhatott a nemzetközi porondon – az első fordulóból kettős győzelemmel, kapott gól nélkül jutott tovább a szerb Mladoszt Lucsani ellen.

Európa Liga, 2. selejtezőkör, első mérkőzés: • Inter Baki (azeri)–Fola Esch (luxemburgi) 1–0.