Bajnokok Ligája: drámai véget ért az Atalanta álma

Elképesztő végjátékkal jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe a 90. percben még kiesésre álló, de a rendes játékidő hosszabbításában 2–1-re fordító Paris Saint-Germain az Atalanta Bergamo ellen Lisszabonban.

A mérkőzést határozottan az Atalanta kezdte jobban – bár a 3. percben a brazil Neymar hibázta el a legnagyobb ziccert –, a párizsiak kapusának több nagy bravúrt is be kellett mutatnia, hogy ne kerüljön hátrányba a PSG, de a horvát Mario Pasalics lövésénél már ő is tehetetlennek bizonyult. A vezetés után a francia bajnok magához ragadta a kezdeményezést, azonban többek között azért sem sikerült betalálnia, mert az egyébként kimagasló Neymar később is óriási helyzetekben tévesztett csúnyán célt.

A második játékrészben egyre nyomasztóbb fölényben játszott a PSG, a tizenhatos előterében viszont elfogyott az elképzelés a franciák játékából. Ezen még az sem tudott változtatni, hogy a sérüléséből felépülő Kylian Mbappé beállt a 60. percben. Marco Sportiellónak ugyan kellett alkalmanként hárítania, de igazán nagy bravúrra nem volt szüksége, köszönhetően az önfeláldozó védőknek is, akik számos próbálkozást blokkoltak, illetve a hajrában szabálytalanságokkal törték meg a rivális lendületét.

Amikor már úgy tűnt, kihúzza az Atalanta a végjátékot, akkor az üresen maradó Marcos Aoás Correa Marquinhos elé csorgott a labda egy beadásnál, a brazil játékos pedig nem hibázott. Az egyenlítéstől megzuhant az Atalanta, amely egy hasonló akció végén újabb gólt kapott, így véget ért a menetelése a BL-ben, amelynek második négy közé jutott újonc csapata lehetett volna a Villarreal 2006-os bravúrja után.

A PSG a csütörtöki RB Lipcse (német)–Atlético Madrid (spanyol) összecsapás győztesével találkozik a fináléba kerülésért jövő kedden.

Eredmény, Bajnokok Ligája, negyeddöntő: • Paris Saint-Germain (francia)–Atalanta Bergamo (olasz) 2–1 (gól: Marcos Aoás Correa Marquinhos – 90. és Jean-Eric Maxim Choupo-Moting – 93. perc, illetve Mario Pasalics – 27. perc).