Bajnokok Ligája: a Manchester City némi izgalom árán jutott a négy közé

Az angol Manchester City a német Borussia Dortmund felett aratott kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

Negyedóra után továbbjutásra állt a vendéglátó Borussia Dortmund, amely az odavágón jónak mondható, 2–1-es vereséget szenvedett Manchesterben. Ezúttal Jude Bellingham révén előnybe került a Ruhr-vidéki együttes, a 17 éves és 289 napos angol a BL történetének második legifjabb gólszerzője az egyenes kieséses szakaszban.

Negyven percen át érezhette magát továbbjutónak a Dortmund, tíz perccel a szünet után Rijad Mahrez – kezezésért megítélt büntetőből – egyenlített, így december 12-e óta továbbra is minden idegenbeli meccsén lőtt legalább egy gólt a City. Sőt, jobb oldali szöglet után Phil Foden 16-oson kívülről eleresztett lövésével nemcsak a továbbjutást, de a kettős győzelmet is megszerezte a manchesteri alakulat.

Hazai pályán faragni sem tudott a hátrányából az angol FC Liverpool, így a gól nélküli visszavágó után a spanyol Real Madrid 3–1-s összesítéssel jutott a BL elődöntőjébe.

A találkozó előtt az Anfieldhez érkező madridi csapatbuszt hazai drukkerek százai fütyülték ki, sőt, a jármű egyik ablakát is betörték. A Mersey-parti klub közleményben kért elnézést az esetért, egyben jelezte: a rendőrséggel együttműködve segítik majd az elkövetők előkerítését.

A házigazda kezdte aktívabban a mérkőzést kétgólos hátrányának tudatában, a spanyol csapat azonban a belga Thibaut Courtois védéseivel tartotta az eredményt, sőt, Karim Benzema révén kis híján be is talált, ám a francia csatár a kapufát találta el. A játékrész hajrájában a nagy nyomást kifejtő FC Liverpool támadói hagyták ki egymás után a lehetőségeket.

Fordulás után is többnyire a madridi kapu előtt alakultak ki helyzetek, az utolsó fél órára cserékkel frissítő és támadóbb szellemű felállásra váltott az FC Liverpool, míg a vendégek a labda – ezáltal az eredmény – megtartására törekedtek. A hajrában csak időszakokra volt kiegyenlített a játék, ám a kapuja elé szorított Real a betegség és sérülés miatt hiányzó hátvédjei ellenére is stabilan védekezett, így kiharcolta a négy közé lépést, és továbbra sem vesztett tétmérkőzést január 30-a óta.

A két együttesnek ez volt a nyolcadik egymás elleni összecsapása a legrangosabb európai kupasorozatban, négy Real-siker és három liverpooli diadal mellett először született döntetlen.

Eredmények, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó, szerdai mérkőzések: • Borussia Dortmund (német)–Manchester City (angol) 1–2 (gól: Jude Bellingham – 15. perc, illetve Rijad Mahrez – 55., 11 m és Phil Foden – 75. perc) – továbbjutott a Man. City kettős győzelemmel, 4–2-s összesítéssel • FC Liverpool (angol)–Real Madrid (spanyol) 0–0 – tj: a Real Madrid 3–1-es összesítéssel. Kedden játszották: • Chelsea (angol)–FC Porto (portugál) 0–1 (Mehdi Taremi – 94. perc) – tj. a Chelsea, 2–1-es összesítéssel • Paris Saint-Germain (francia)–Bayern München (német) 0–1 (gól: Jean-Eric Maxim Chuopo-Moting – 40. perec) – tj. a PSG, 3–3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Az elődöntőben a City a PSG-vel találkozik, míg a Realra a Chelsea vár majd. A spanyol gárda április 27-én, kedden játszik az Alfredo Di Stéfano Arénában (a Santiago Bernabeu Stadionban korszerűsítési munkálatok folynak), a másik ágon másnap a franciák a pályaválasztók az első meccsen, a fővárosi Parc des Princes stadionban mérkőznek meg egymással először. A visszavágókat május 4–5-én rendezik, döntőt pedig május 29-én Isztambulban az Atatürk Olimpiai Stadionban.