Bajnokok Ligája: A Barca nem nyert, de továbblépett

Az utolsó tíz percben történt gólváltással 1–1-es döntetlennel végződött kedden az Inter–Barcelona mérkőzés a labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában, a negyedik fordulóban. Ezzel az egy ponttal a katalán együttes biztosan továbblépett a nyolcaddöntőbe.

A katalánok az egész mérkőzésen nagy erőkkel rohamoztak, de sokáig nem sikerült kapuba találniuk, mígnem Malcom két perccel a becserélését követően megszerezte a vezetést a 83. percben. Csakhogy a kék-feketék szórványos ellentámadásaik egyikéből Mauro Icardi révén egyenlítettek a hajrában.

A mostanáig százszázalékos FC Barcelona pontvesztése ellenére továbbjutott.

Az idén döntős FC Liverpool meglepetésre 2–0-ra kikapott a Crvena Zvezda vendégeként Belgrádban. A hazai csapat a duplázó Milan Pavkov vezérletével hajtotta végre a bravúrt, amely idei első BL-sikerét jelentette. A Mersey-parti csapat, amely mostani kudarcával kis híján elvesztette éllovas pozícióját a négyesben, ezt megelőző 11 csoportmeccséből csak egyszer maradt alul, és története során először szenvedett vereséget sorozatban három idegenbeli BL-mérkőzésen (AS Róma, SSC Nápoly, Crvena Zvezda).

Az AS Monaco sorozatban 15. tétmérkőzésén maradt nyeretlen, mivel saját közönsége előtt 4–0-ra kikapott az FC Brugestől, ez a klub legsúlyosabb hazai veresége európai kupamérkőzésen. A belga csapat az első félidőben 12 perc alatt szerzett három góljával eldöntötte az összecsapást. A hercegségbeliek – akik rendkívül nehéz helyzetbe kerültek vereségükkel – idénybeli egyetlen győzelmüket augusztus 11-én aratták.

Eredmények, Bajnokok Ligája, 4. forduló:

A-csoport: • AS Monaco (francia)–FC Bruges (belga) 0–4 (gól: Hans Vanaken 2 – 12. és 17., a második 11 m, Wesley Moraes – 24., továbbá Ruud Vormer – 85. perc) • Atlético Madrid (spanyol)–Borussia Dortmund (német) 2–0 (Saúl Nigez – 33. és Antoine Griezmann – 80. perc). A csoport állása: 1. Dortmund 9 pont (8–2), 2. Atlético 9 (7–6), 3. Bruges 4, 4. Monaco 1.B-csoport: • Milánói Internazionale–FC Barcelona 1–1 (Mauro Icardi – 87. perc, illetve Malcom Filipe Silva de Oliveira – 83. perc) • Tottenham Hotspur (angol)–PSV Eindhoven (holland) 2–1 (Harry Kane 2 – 78. és 89. perc, illetve Luuk de Jong – 2. perc). Az állás: 1. Barcelona 10 pont, 2. Inter 7, 3. Tottenham 4, 4. PSV 1.C-csoport: • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–FC Liverpool (angol) 2–0 (Milan Pavkov 2 – 22. és 29. perc) • SSC Nápoly (olasz)–Paris Saint-Germain (francia) 1–1 (Lorenzo Insigne – 62. perc, 11 m, illetve Juan Bernat – 45. + 2. perc; a házigazdák nem nevezték a sérült Vlad Chiricheşt a mérkőzésre). Az állás: 1. Liverpool 6 pont (7–5), 2. Nápoly 6 (4–3), 3. PSG 5, 4. Crvena Zvezda 4.

D-csoport: • FC Schalke 04 Gelsenkirchen (német)–Galatasaray Isztambul (török) 2–0 (Guido Burgstaller – 4. és Mark Uth – 57. perc) • FC Porto (portugál)–Lokomotív Moszkva (orosz) 4–1 (Hector Herrera – 2., Moussa Marega – 42., Jesus Corona – 67. és Otavio – 93. perc, illetve Jefferson Farfan – 59. perc). Az állás: 1. Porto 10 pont, 2. Schalke 8, 3. Galatasaray 4, 4. Lokomotív 0.