Babosék negyeddöntősök a US Openen

Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa magabiztos játékkal jutott a nyolc közé az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa magabiztos játékkal jutott nyolc közé az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Az első helyen kiemelt magyar–francia kettős hétfőn az Anna Kalinszkaja, Julija Putyinceva (orosz, kazah) duó ellen nyert. A találkozó az eső miatt a tervezettnél később kezdődött, majd többször félbe kellett szakítani.

Az este folyamán az eldőlt, hogy Babosék a negyeddöntőben a Viktorija Azarenka, Ashleigh Barty (fehérorosz, ausztrál) párossal találkoznak.

Eredmény, női páros, nyolcaddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Kalinszkaja, Putyinceva (orosz, kazah) 6:3, 6:2.

Nehéz körülmények között, simán elvesztett első játszma után a döntő szettben lenullázta a magasabban rangsorolt, 14. helyen kiemelt orosz Anasztaszija Tyihonovát Nagy Adrienn a junior US Open nyitókörében. A 18 éves magyar játékosra a legjobb 32 között az indonéz Priska Madelyn Nugroho vár.

Eredmény, junior lány egyes, 1. forduló: Nagy A.–Tyihonova (orosz, 14.) 1:6, 6:4, 6:0.

A második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal negyeddöntőbe jutott az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében, miután hétfőn négy szettben legyőzte a horvát Marin Csilicset. A nyolcaddöntőben az első szett a spanyolé, a második a 2014-ben győztes horváté lett, majd Nadal azt követően hengerelt: a harmadik és a negyedik játszmában két-két alkalommal vette el riválisa szervagémjét, miközben ő egyszer sem veszítette el a sajátját. Az összecsapás 2 óra 49 percet tartott. A háromszoros bajnok Nadal ellenfele a negyeddöntőben a 20. helyen rangsorolt argentin Diego Schwartzman lesz, aki meglepetésre négy szettben kerekedett a hatodik kiemelt német Alexander Zverev fölé.

Novak Djokovics búcsúját követően hétfőn a női címvédő is kiesett Flushing Meadowsban: a világelső japán Naomi Oszakát a 13. helyen kiemelt Belinda Bencic győzte le két játszmában. Érdekesség, hogy ez volt a két játékos idei harmadik egymás elleni összecsapása, mindannyiszor a svájci teniszező diadalmaskodott. Bencic pályafutása során másodszor játszhat negyeddöntőt Grand Slam-tornán, öt évvel ezelőtt ugyancsak a US Openen volt negyeddöntős.

Eredmények, nyolcaddöntő:

Férfi egyes: Nadal (spanyol, 2.)–Csilics (horvát, 22.) 6:3, 3:6, 6:1, 6:2; Schwartzman (argentin, 20.)–A. Zverev (német, 6.) 3:6, 6:2, 6:4, 6:3; Monfils (francia, 13.)–Andujar (spanyol) 6:1, 6:2, 6:2; Berrettini (olasz, 24.)–Rubljov (orosz) 6:1, 6:4, 7:6 (6).

Női egyes: Bencic (svájci, 13.)–Oszaka (japán, 1.) 7:5, 6:4; Vekics (horvát, 23.)–Görges (német, 26.) 6:7 (5), 7:5, 6:3; Bianca Andreescu (kanadai, 15.)–Tyalor Townsend (amerikai) 6:1, 4:6, 6:2; Mertens (belga, 25.)–Ahn (amerikai) 6:1, 6:1.

Borítókép: A magyar lány kiválóan szerepel párosban – FOTÓ: MTI