Babosék kiestek, Halep visszalépett

Ismét világelső lesz a konstancai lány

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic kiesett párosban a 3,2 millió dollár összdíjazású keménypályás dohai női tenisztorna negyeddöntőjében. Simona Halep lábsérülésre hivatkozva visszalépett az egyes elődöntőjétől, de hamarosan visszaszerzi a világelsőséget.

A negyedik helyen kiemelt magyar, francia kettőst – amely januárban megnyerte az Australian Opent – az Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez szlovén, spanyol duó búcsúztatta döntő rövidítésben. A találkozó 1 óra 20 percet tartott. A 24 éves Babos címvédőként indul egyesben a budapesti tornán a BOK Csarnokban, német ellenfél, Tatjana Maria ellen kezd.

Eredmény, páros, negyeddöntő: Klepac, José Martínez Sánchez (szlovén, spanyol, 8.)–Babos, Mladenovic (magyar, francia, 4.) 6:2, 3:6, 10–6.

Simona Halep visszalépett a Katarban rendezett WTA-tornáról, miután pénteken 6:0, 6:4 arányban legyőzte az amerikai Catherine Bellist és bejutott az elődöntőbe. A világranglista második helyén álló Halep bokasérülésével indokolta döntését, és bejelentette azt is, hogy nem használja ki szabadkártyáját, és nem vesz részt a dubaji tornán sem.

„Már az is meglepő, hogy képes voltam három meccset lejátszani, és győzni. Naponta mind jobban fájt a bokám, úgy látszik, nem volt elég a gyógyuláshoz az Australian Open óta eltelt idő” – nyilatkozta a Románia–Kanada Fed-kupa meccset is kihagyó román versenyző.

Halep visszalépésével a spanyol Garbine Muguruza Blanco, aki 3:6, 6:1, 6:4-re verte a negyeddöntőben a francia Caroline Garciát, játék nélkül jut a dohai torna döntőjébe.

A másik ágon a dán világelső Caroline Wozniacki 7:6, 1:6, 6:3 arányban legyőzte a német Angelique Kerbert, és Petra Kvitovával küzdött meg a döntőbe jutásért. A folytatásban viszont a kétszeres wimbledoni bajnok cseh szetthátrányból fordítva legyőzte Wozniackit két óra és 36 percnyi csata után.

Eredmények, elődöntő: Kvitova (cseh, 16.)–Wozniacki (dán, 1.) 3:6, 7:6 (3), 7:5; Muguruza (spanyol, 4.)–Halep (2.) – játék nélkül.

A dán teniszező veresége azt eredményezi, hogy a 26 éves konstancai lány visszakerül a világranglista élére – ha nem is azonnal, de egy hét múlva. Mindez azért, mert Wozniacki előnye most 45 pontra fogy, a következő tornán, Dubajban egyikük sem vesz részt, de ezzel csak a dán veszít (méghozzá 305 pontot), míg Halepnek nem kell megvédenie egyetlen pontot sem, mivel tavaly nem indult az Egyesült Arab Emirátusokban rendezett vetélkedőn.