Babos ismét az első fordulóban búcsúzott

Babos Tímea sorozatban hatodik versenyén búcsúzott egyesben az első fordulóban, miután a 250 ezer dollár összdíjazású mallorcai füvespályás női tenisztorna hétfői játéknapján kikapott a cseh Kristyna Plískovától.

A világranglistán 38. magyar játékos rögtön az első adogatójátékát elveszítette a rangsorban 46. ellenfelével szemben. Néhány perccel később ez ismét megtörtént, s mivel fogadóként összesen csak négy labdamenetet tudott megnyerni Babos, 21 perc után Plískova került előnybe.

A második szett sokkal szorosabban alakult, sokáig mindketten rendkívül magabiztosan adogattak, Babos 4:3-as vezetésénél azonban a cseh többször is hibázott, így a magyar játékos elnyerte ellenfele szervajátékát, majd – bréklabdát hárítva – 32 perc alatt egyenlített.

A döntő játszma első felében Plískova könnyedén, Babos viszont nehezen hozta adogatójátékait, sőt a cseh 3:2-nél brékelte a magyar játékost. Ezt követően csak felvillanásai voltak Babosnak, aki 1 óra 27 perc alatt búcsúzott – sorozatban már hatodik tornáján esett ki egyesben az első fordulóban.

Babos – oldalán a cseh Andrea Hlavackovával – a párosok versenyében második kiemelt, lapzárta után a Mariana Duque-Marino, María Irigoyen, kolumbiai, argentin kettőssel mérkőzött. Raluca-Ioana Olaru, akinek ezúttal a cseh Renata Voracova a párostársa, az Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) kettőssel ellen lépett pályára az első körben.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért, a torna honlapjáról): Kr. Plískova (cseh)–Babos (8.) 6:2, 3:6, 6:3; Sevastova (lett, 2.)–Mertens (belga) 7:6 (2), 5:7, 6:1.