Az olimpiai bajnok vette át a sárga trikót a Touron

A BMC volt a leggyorsabb a hétfői csapatidőfutamon, a Tour de France országúti kerékpáros körverseny harmadik szakaszán, a sárga trikót pedig a belga Greg van Avermaet vette át.

A Cholet környéki 35,5 kilométeres távon a BMC mögött a címvédő Chris Froome csapata, a Sky lett a második, harmadikként a Quick-Step Floors zárt.

Van Avermaet az első aktuális olimpiai bajnok, aki sárga trikót ölthetett magára a Touron.

Eredmények, 3. szakasz, Cholet, 35,5 km, csapatidőfutam: 1. BMC 38:46 perc, 2. Sky 4 másodperc hátrány, 3. Quick-Step Floors 7 mp h.

Az összetett élcsoportja: 1. Greg van Avermaet (belga, BMC) 9:08:55 óra, 2. Tejay van Garderen (amerikai, BMC) azonos idővel, 3. Geraint Thomas (brit, Sky) 3 mp h.A versenyzőkre kedden a La Baule és Sarzeau közötti 195 kilométer megtétele várt. A 105. Tour de France-on a július 29-i, párizsi befutóig 3351 kilométert teljesít a mezőny.

Simon Yates szökésből nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körverseny csütörtöki, 12. szakaszát. A francia Julian Alaphilippe megőrizte az összetettben élen állónak járó sárga trikót.
Daryl Impey sikeres szökés végén nyerte a 106. Tour de France országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát vasárnap, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.