Az év outsourcing projektje-díjat kapta a kolozsvári Softech

Az év outsourcing projektje-díjat kapta a kolozsvári Softech
Az idei ANIS Gálán a kolozsvári Softech nyerte az Év outsourcing projektje-díjat – közölte a Szabadsággal az IT-cég.

Az ANIS, a szoftverfejlesztő cégeket tömörítő romániai országos szervezet évente kitűnteti a hazai IT-ipar legkiemelkedőbb teljesítményeit.

A Softech többplatformos, komplex irányítási rendszer kifejlesztésével nyerte meg a díjat. A projekt infrastruktúrája nagyfokú rendelkezésre állást, nagyszámú kapcsolatkezelést, nagy teljesítményt és skálázhatóságot biztosít. A szoftveres megoldás különösen hasznosnak és biztonságosnak bizonyult a 2020-as járványidőszakban, mivel a felhő alapú (Cloud-based) és a saját üzemeltetésű (On-Premises) rendszerekbe is integrálta között az IoT-eszközöket, érzékelőket és az ipari berendezéseket.

Akárcsak a legtöbb Softech-projekt esetében, a csapat a teljes szoftverfejlesztési folyamatban aktívan részt vett, a piaci igények és a felhasználási lehetőségek felmérésétől, a szoftver-architektúra felépítésén keresztül a kivitelezésig és kitelepítésig. Mindent a CI/CD   metodológia (folyamatos integráció/folyamatos szállítás) és kibővített DevOps praktikák szerint fejlesztették a komplex szoftvert.

A SOFTECH | Codespring nagyon büszke arra, hogy 2021-ben elnyerte az év outsourcing projektje díjat, a romániai IT-iparág kiemelkedő szakmai elismerését. A kitüntetés elsősorban a szoftverfejlesztő csapatnak szóló elismerés, valamint azt a munkamódszert tünteti ki, amellyel outsourcing projektjeinket szinte naponta finomhangoljuk. Sokra becsüljük az ANIS romániai tevékenységét, és mindazt, amit a hazai szoftverfejlesztő cégekért tesz, gratulálunk munkájukhoz és kiemelkedő eredményeikhez” - nyilatkozta Szélyes Levente, a Softech alapító-vezérigazgatója.

A cég 23 éve aktív a nemzetközi szoftverfejlesztő piacon és ezalatt az idő alatt ismertté vált finomhangolási filozófiája, az a szellem, amellyel a dedikált csapatok a legapróbb, néha láthatatlan, ám a végeredmény szempontjából mégis meghatározó részletek tükrében igyekszik az együttműködést sikeressé tenni. Ezzel magyarázható, hogy 90%-os ügyfélmegtartás mellett, munkavállalók retenciós aránya 95%-os, a csapat 60%-a pedig több, mint 5 éves tapasztalattal rendelkező programozó. 

A teljesítményünket elismerő díj mellett továbbra is büszkeséggel tölt el, hogy erdélyi magyar szoftverfejlesztő cégünket 2020-ban a Financial Times az FT-1000 leggyorsabban fejlődő cégek rangsorában listázta a 44.1% üzleti forgalomnövekedésnek köszönhetően” – tette hozzá Szélyes Levente üzenetét.