Az Egyesülés győzött a megyei röplabda rangadón

Amint az várható volt, a désiek megnyerték az idegenbeli hétvégi találkozót a férfi röplabda A1-osztályú bajnokság 7–10. helyért folytatott rájátszásában, az újonc Aranyosgyéresi MSC-t az idén már másodszor győzik le az Egyesülés röplabdázói.

Minden alkalommal az MSC kezdte jobban Kolozs megye két képviselőjének összecsapását, de a végén Marius Dascalu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai kerekedtek felül. A Ioan Stanatiev Sportteremben lebonyolított mérkőzés is a hazaiak által bebiztosított szettel indult, az MSC 25–19-re nyerte meg. Ezután a vendégek csillogtak, már a második játszmában kiegyenlítettek (ugyancsak 25:19-cel), majd még jobban rákapcsoltak, és a következő két szettet is megnyerték 25–20-ra és 25–23-ra. Az utolsó játékrészben fej fej mellett haladt a két alakulat 22–22-ig, de a végén mégiscsak a désiek bizonyultak jobbnak. A  Szamos menti gárda nagyobb tapasztalattal rendelkezik, összeforrottabb és versenyképesebb közösséget alkot, amely bármilyen nehéz helyzetből ki tud mászni. A hétvégi meccs egy és fél órát tartott.

A megyei rangadó legjobb játékosai a brazil Alexsandro Dyego Oliveira do Nascimento, illetve Silviu Suson volt, az előbbi 17, a désiek csapatkapitánya 19 pontot ért el.

Végeredmény: • Aranyosgyéresi  MSC–Dési Egyesülés 1:3 (19, –19, –20, –23).

A 7–10. helyezettek rájátszása 3. fordulójának másik mérkőzését, a Nagybányai Ştiinţa Explorări–Kolozsvári Universitatea Sportklub találkozót hétfőn 17 órakor játsszák. Az állás: 1. DÉS 34 PONT/22 MÉRKŐZÉS, 2. Nagybánya 18/21, 3. ARANYOSGYÉRES 16/22, 4. KOLOZSVÁR 10/21.

Presztízsgyőzelemmel vágott vissza előző heti vereségének Galacon a Kolozsvári U NTT Data női csapata, 113 perc alatt 3:2 (23, –19, –21, 21, 11) arányban nyert a helyi Belor ESK ellen. Az már amúgy is világos volt, hogy a kolozsváriak a 7., a galaciak a 8. helyen végzik a bajnokságot (kiesés itt sincsen), előbbiek 14, utóbbiak 7 ponttal zárták a sorozatot.