Australian Open: Halepnek továbbra is Serena Williams a mumusa

Babosék a legjobb nyolc között

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyedik fordulójában, a nyolcaddöntőben a világelső Simona Halep az amerikai Venus Williams legyőzése után már nem bírt annak húgával, Serenával. A konstancai lány 10 párharcuk közül csak egyszer tudott nyerni az ifjabb Williams nővér ellen.

A mostani melbourne-i találkozó egy órát és 47 percet tartott, veresége után a 27 éves Halep a listavezető helyét is elveszítheti a jövő héten.

Az első szett Halep-brékkel kezdődött (nullra nyerte ellenfele adogatását), utána viszont a konstancai lány gyakorlatilag „állva maradt”: 20 perc alatt a remekül játszó, 16. kiemelt Serena behúzta a játszmát 6:1-gyel.

A második felvonás sem kezdődött biztatóan Halep számára, ismét elvesztette adogatását (1:2), utána viszont 3:2-re fordítani tudott. A hajrában pedig – kihasználva a 37 esztendős amerikai kevés megingását – a maga javára tudta fordítani az állást, s egyenlített (6:4).

A döntő szettben 3:3-ig fej fej mellett haladtak a felek, ám Simona három bréklabdát elpazarolt, s nem tudott 4:2-es előnyhöz jutni. Serenának azonban sikerült elvennie Halep adogatását, utána pedig már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést.

Serena Williams 9 ászt ütött, s mindössze két kettős hibát vétett, az első adogatását 77, a másodikat 42 százalékban nyerte, négy bréklabdát mentett meg (a hétből), ötször nyerte el ellenfele adogatását (10-ből), összesen 44 nyerő ütése volt, igaz ehhez 31 ki nem kényszerített hiba is hozzájárult.

Halep statisztikai mutatói sokkal szerényebbek: 2-2 ász és duplahiba, 75%-os siker az első szervánál, de csak 31%-os a másodiknál, 24 nyerő ütése volt és 12 ki nem kényszerített hibája.

A konstancai lány 260 ezer ausztrál dolláros csekkel és 240 világranglistaponttal vigasztalódhat.

Eredmények:

Női egyes, nyolcaddöntő (4. forduló): S. Williams (amerikai, 16.)–Halep (1.) 6:1, 4:6, 6:4; Ka. Plískova (cseh, 7.)–Muguruza Blanco (spanyol, 18.) 6:3, 6:1; Oszaka (japán, 4.)–Szevasztova (lett, 13.) 4:6, 6:3, 6:4; Szvitolina (ukrán, 6.)–Keys (amerikai, 17.) 6:2, 1:6, 6:1. A negyeddöntő párosítása: S. Williams –Ka. Plísková, Oszaka)–Szvitolina, Kvitova (cseh, 8.)–Barty (ausztrál, 15.) és Pavljucsenkova (orosz)–Collins (amerikai).Férfi egyes, nyolcaddöntő (4. forduló): Djokovics (szerb, 1.)–Medvegyev (orosz, 15.) 6:4, 6:7 (5), 6:2, 6:3; Nisikori (japán, 8.)–Carreno-Busta (spanyol, 23.) 6:7 (8), 4:6, 7:6 (4), 6:4, 7:6 (10–8); Raonic (kanadai, 16.)–A. Zverev (német, 4.) 6:1, 6:1, 7:6 (5); Pouille (francia, 28.)–Csorics (horvát, 11.) 6:7 (4), 6:4, 7:5, 7:6 (2). A negyeddöntő párosítása: Djokovics–Nisikori, Raonic–Puille, Bautista-Agut (spanyol, 22.)–Cicipasz (görög, 14.) és Tiafoe (amerikai)–Nadal (spanyol, 2.).

Babosék negyeddöntősök

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének nyolcaddöntőjében. Babosék ellenfele a belga Kirsten Flipkens és a svéd Johanna Larsson volt, akiket két szettben győztek le, a találkozó 2 óra 20 percet tartott.

A román párosoknak azonban sorra véget ért a küzdelemsorozat Melbourne-ben. A második fordulóban a 10 favorit Irina-Camelia Begu és Mihaela Buzărnescu kettőse három szettben kikapott az Alize Cornet, Petra Martics (francia, horvát) duótól. A vesztesek jutalma 32 500 ausztrál dollár és 130 WTA-pont.

A nyolcaddöntő jelentette a végállomást Irina Maria Bara és Monica Niculescu számára, a román páros nagyot csatázott a kilencedik kiemelt Raquel Atawo, Katarina Srebotnik (amerikai, szlovén) kettőssel, de három szettben, 125 perces küzdelemben alulmaradt. Baráék 55 ezer ausztrál dollárral és 240 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Eredmények, női páros, 2. forduló: Cornet, Martics (francia, horvát)–Begu, Buzărnescu 2:6, 6:3, 6:1. Nyolcaddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Flipkens, Larsson (belga, svéd, 13.)  6:1, 6:4; Atawo, Srebotnik (amerikai, szlovén)–Bara, Niculescu 6:2, 3:6, 6:3.

Vegyespárosban egyik román érdekeltségű kettős sem „élte túl” az első fordulót. Begu itt Horia Tecău oldalán indult, de a nyitófordulóban a második kiemelt amerikai Nicole Melichar és a brazil Bruno Soares duója túl kemény diónak bizonyult, mindössze 50 perc alatt 6:1, 6:3 arányban kikaptak. Buzărnescu és osztrák társa, Oliver Marach a negyedik kiemelést kapta a szervezőktől, de csak 25 percet töltött a pályán, mivel Marach lábsérülése miatt, 1:4-es állásnál feladásra kényszerültek a rutinosabb Bethanie Mattek-Sands, Jamie Murray (amerikai, brit) páros ellen. A vesztes kettősök 5950 ausztrál dollárt kapnak a részvételért.

Nagy Adrienn máltai, Makk Péter pedig indiai ellenfelét győzte le a korosztályos Australian Open első körében. Előbbi karrierje egyik legjobb játékával szinte lemosta ellenfelét, utóbbi a kezdeti megszeppentséget követően lendült játékba. Hibátlanul kezdett a két magyar fiatal Ausztráliában a korosztályos nyílt nemzetközi bajnokságon. Makk az indiai Mann Shahot győzte le 4:6, 6:0, 6:2 arányban, a 11. kiemelt Nagy Adrienn pedig a máltai Helene Pellicano ellen diadalmaskodott 6:3, 6:1-re. Nagy az orosz Darja Frayman ellen folytathatja, Makk viszont a második körben búcsúzott: két 6:4-es szettben vereséget szenvedett a cseh Jonas Forejtektől.

Női párosban Nagy Andrienn és a japán Natsumi Kawaguchi a harmadik kiemelt, és egy fordulót már magabiztosan teljesített: 6:3, 6:4 arányban jobbnak bizonyult a házigazdák szabadkártyás képviselőjénél, az Anastasia Berezov, Talia Gibson kettősnél.

A junior fiúknál indult két román versenyző is. Az első forduló rostáján Nicholas David Ionel fennakadt, a kanadai Liam Draxl 6:3, 6:4-gyel búcsúztatta. Párosban viszont Ionel még versenyben van, vietnami társa, Phuong Van Nguyen oldalán nagy csatában nyertek az Alekszandr Binda, Lodewijk Weststrate (orosz, holland) kettős ellenében, 7:5, 5:7, 10–7 volt a végeredmény. Ionelék a következő körben, a nyolcaddöntőben a Draxl, Zane Khan (kanadai, amerikai, 8.) párossal mérkőznek.

A negyedik favorit Filip Jianu egyesben már két fordulót teljesített, az olasz Matteo Arnaldit 6:3, 6:4-gyel, a selejtezőből főtáblára került Connor Thomsont pedig 6:3, 6:2-vel búcsúztatta, a menetelést a nyolcaddöntőben az amerikai Toby Alex Kodat ellenében folytathatja.

Jianu párosban is nyolcaddöntős, a spanyol Nicolas Alvarez Varona oldalán a japán kettőst, a Shunsuke Mitsui–Keisuke Saitoh duót gyűrték le 6:7 (2), 7:5, 12–10 arányban. A második kiemelt kettős a brit Jacob Fernley, Thomson duóval mérkőzik a negyeddöntőbe jutásért.

Borítókép: A konstancai lány a legjobb 16 között búcsúzott – FOTÓ: MEDIAFAX