Australian Open: Drámai maratoni csatában jutott tovább Halep

Nyolcaddöntőbe jutott a világelső és első kiemelt Simona Halep az év első Grand Slam tornáján, miután közép-európai idő szerint szombaton hajnalban legyőzte az amerikai Lauren Davist. A mérkőzés kiegyenlítette a leghosszabb Australian Open találkozó időtartamát, 4:6, 6:4, 15:13 volt a végeredmény a három óra és 45 perc hosszúságú meccsen.

A 26 esztendős Halep legdrámaibb és leghosszabb találkozóján győzte le két évvel fiatalabb, a világranglistán 76. helyén álló ellenfelét. A bokasérüléssel küzdő konstancai három meccslabdát is hárított a mérkőzés során.

Az első szettben felváltva vezettek a felek, Davis 5:4-es vezetésénél Halep adogatott, de sokat hibázott, s ezzel búcsút inthetett az első felvonásnak. A második játszmában a román lány vezetett 3:1-re, brékelőnyét pedig a szett végéig megtartotta.

Az amerikai kezdett jobban a döntő játszmában, Halep azonban ismét 3:1-re meglépett. Davis fordítani tudott (4:3), Halep az egyenlítés után hiába nyerte el ellenfele adogatását, a meccset nem tudta behúzni. A folytatásban ugyanez történt 5:5-nél, majd Davis került előnybe (7:6). Újabb Halep brék után a román lány továbbra sem volt képes befejezni a mérkőzést, s 9:8-nál ismét az amerikai volt közelebb a győzelemhez. Fej fej mellett haladtak 11:10-ig Davisnek, ekkor Halep sorozatban három labdamenetet elvesztett, s ellenfele három meccslabdához jutott. A konstancai lány kibekkelte a lehetőségeket, 11:11-nél Davis orvosi segítséget igényelt, mert az egyik lábujján leesett a köröm. Ezek után mégis meg tudta nyerni a szerváját (12:11), s a nagy fáradtság ellenére ismét fej fej mellett haladtak egy ideig. Davist újra ápolni kellett, Halep elnyerte az adogatását, és 14:13-ra vezetett, ez után le tudta zárni a maratoni hosszúságú mérkőzést. A döntő szett egymagában két órát és 23 percet tartott.

A statisztikai mutatók szerint Halep 4 ászt ütött, Davis egyet sem. Kettős hibában 4–7 volt a mérleg, Davis nyerte magabiztosabban az első adogatást (69%–65%), Halep viszont jobb volt a második szerva értékesítésénél (52%–37%). Simona 7-szer brékelt 22 lehetőségből (31%), Davis mutatója pedig 6/16 (37%). Ami a nyerő ütéseket illeti, 27 volt Simonának, 52 winners Laurennek, a ki nem kényszerített hibákban Halep 39-et követett el, Davis viszont 73-at (!).

Halep következő ellenfele a japán Naomi Oszaka lesz. A román lány eddigi jutalma 240 ausztrál dollár és 180 világranglistapont.