Australian Open: Babosék a döntőben

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic címvédőként győzött az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének elődöntőjében. A második helyen kiemelt Babosék ellenfele az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske volt, akiket – a verseny honlapja szerint – két szettben győztek le kedden, 1 óra 21 perc alatt.

Mint Babos honlapja emlékeztet rá, tavaly a magyar–francia páros szintén 6:4, 6:2-re nyert a legjobb négy között Melbourne-ben, akkor a tajvani Szu-vej Hszie és a kínai Su-aj Peng volt az ellenfél. Idén a 46 perces első játszmában Babosék 0:1 után három bréklabdáról mentették meg az adogatást, majd elvették ellenfelük szerváját, s hamarosan 4:2-re elhúztak. A címvédő kettős a következő két adogatást egyformán 15-re hozta, így 6:4-gyel zárult a nyitófelvonás.

A második szettben a magyar–francia duó 3:0-ra meglépett, de az amerikaiak nem adták fel, 5:1-nél két meccslabdáról hozták az adogatásukat, 5:2 után viszont Babosék már éltek negyedik mérkőzéslabdájukkal.

„Magas színvonalú mérkőzést játszottunk, ők is hasonló stílusban teniszeztek, mint mi, de ma mi voltunk a jobbak” – értékelt a 25 éves magyar játékos. „Az egész mérkőzés alatt nagy volt rajtunk a nyomás, többször is nehéz helyzetbe kerültünk, de mindig szépen vissza tudtunk jönni. Nagyon várjuk a pénteket, az újabb Grand Slam-döntőt" - tette hozzá Babos, aki az ötödik Grand Slam-döntőjére készülhet női párosban. Ami az eddigi négy finálét illeti, öt évvel ezelőtt Mladenoviccsal, majd 2016-ban a kazah Jaroszlava Svedovával kikapott Wimbledonban, tavaly Mladenoviccsal győzött Melbourne-ben, majd vereséget szenvedett a US Openen.

A címvédő kettős ellenfele a közép-európai idő szerint pénteken 7 órakor kezdődő fináléban a Samantha Stosur, Su-aj Csang (ausztrál, kínai) páros lesz, amely fordulatos meccsen legyűrte a cseh Barbora Strycova és Marketa Vondrousova duóját.

Eredmények, női páros, elődöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Brady, Riske (amerikai) 6:4, 6:2; Stosur, Csang (ausztrál, kínai)–Strycova, Vondrousova (cseh) 7:5, 4:6, 7:5.

Nagy Adrienn bejutott a junior párosok elődöntőjébe szerdán az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Az MTK 17 éves játékosa a japán Nacumi Kavagucsival az oldalán 6:2, 7:6 (2)-re verte a nyolc között a Sada Nahimana, Ucsidzsima Mojuka burundi, japán duót.

A 3. helyen kiemelt magyar, japán kettős következő ellenfele a 7. kiemelt francia Loudmilla Benceikh és máltai Francesca Curmi lesz.

A 11. favorit Nagy Adrienn előzőleg a nyolcaddöntőben búcsúzott egyesben, 6:2, 6:4-re kikapott az ötödik kiemelt thaiföldi Mananchaya Savanghaétől.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint legutóbb Babos Tímeának sikerült juniorként a páros döntőbe jutni Melbourne-ben, ő 2010-ben a kanadai Gabriela Dabrowskival alulmaradt a fináléban, mint ahogy Szávay Ágnes is 2005-ben a cseh Nikola Frankovával. Az eddigi egyetlen lány páros győzelem Kapros Anikó nevéhez fűződik, ő 2000-ben az ausztrál Christina Wheeler oldalán ünnepelhetett az Australian Openen, s emellett az egyest is megnyerte.

Tovább menetel az ifiknél a szintén 17 esztendős Filip Cristian Jianu, a román teniszező egyesben negyed-, párosban elődöntőbe jutott. Jianu az egyesben negyedik kiemeltként szerepel, 62 perc alatt 7:5, 6:3 arányban jobbnak bizonyult az amerikai Toby Alex Kodatnál. Az elődöntőbe jutáshoz a bukaresti születésű versenyzőnek újabb amerikai ellenfelet, a 9. kiemelt Cannon Kingsleyt kell legyőznie.

Párosban Jianu a spanyol Nicolas Alvarez Varona oldalán a második kiemelést kapta a szervezőktől, s favorithoz méltó magabiztossággal mindössze egy óra és egy perc alatt két 6:4-es szettben legyőzte a házigazdák képviselőit, az ausztrál Tristan Schoolkate-ot és Dan Sweenyt. A döntőbe jutásért ismét farkasszemet néz Kinsleyvel, akinek Emilio Nava a párostársa – az amerikaiak a torna negyedik kiemeltjei.

Kej Nisikori feladta a Djokovics elleni meccset

Kej Nisikori feladta a világelső Novak Djokovics elleni negyeddöntőt szerdán az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A rekordot jelentő hetedik melbourne-i címére hajtó szerb játékos 18. találkozójukon 16-odszor verte meg japán ellenfelét, aki előzőleg két ötszettes csatát nyert meg az Australian Openen, az előzőt hétfőn 5 óra 5 perc alatt. Az ázsiai teniszező már összesen 14 órát töltött a pályán – többet, mint bármelyik játékos idén – és a 6:1-re elvesztett első szett után ápolást kért a combjára. Ezután sem tudott egyenrangú ellenfele lenni Djokovicsnak, és 4:1 után jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset.

A 14-szeres Grand Slam-bajnok Djokovics ellenfele a négy között a francia Lucas Pouille lesz, akivel még sosem találkozott tétmérkőzésen. A belgrádi teniszező pályafutása 34. GS-elődöntőjére készülhet.

A férfiaknál Pouille jutott be harmadikként az elődöntőbe, aki korábbi öt nekifutása alkalmával meccset sem nyert az Australian Openen. A 28. helyen kiemelt francia játékos Milos Raonicot gyűrte le négy szettben, aki korábban a negyedikként rangsorolt német Alexander Zverevet búcsúztatta. Pouille az előző három találkozójukon kikapott a kanadai teniszezőtől.

A 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williams négy meccslabdáról kikapott a cseh Karolína Plískovától szerdán az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében.

A 37 éves amerikai sztár – aki hétszer diadalmaskodott Melbourne-ben – az utolsó szettben 5:1-re vezetett, ám végül 2 óra 10 perc elteltével mégis vesztesen hagyta el a pályát. Menetközben kifordult a bokája, de utólag nem ennek tulajdonította a vereséget: „Mindent jól csináltam a mérkőzéslabdáknál, de Karolina élete teniszét játszotta” – nyilatkozta Williams, aki így egyelőre nem állítja be az örökrangsort vezető ausztrál Margaret Court 24 diadalból álló GS-rekordját.

Az amerikai nyílt bajnokságon 2016-ban döntős Plískovára a négy között a japán Oszaka Naomi vár, a US Open címvédője sorozatban 12. GS-mérkőzését nyerte meg az ukrán Jelina Szvitolina ellen.

A másik női negyeddöntőben a japán Naomi Oszaka magabiztosan legyőzte az ukrán Jelina Szvitolinát, sikerével pedig a cseh Petra Kvitova után ő is megelőzte a világranglistán Simona Halepet, aki a jövő heti rangsorban még a harmadik helyezésnél lejjebb is csúszhat (amennyiben Karolína Plískova legyőzi japán ellenfelét).

Eredmények: negyeddöntő:

Férfiak: Djokovics (szerb, 1.)–Nisikori (japán, 8.) 6:1, 4:1-nél Nisikori feladta; Pouille (francia, 28.)–Raonic (kanadai, 16.) 7:6 (4), 6:3, 6:7 (2), 6:4. Az elődöntőben: Djokovics–Pouille, Nadal (spanyol, 2.)–Cicipasz (görög, 14.).Nők: Ka. Plískova (cseh, 7.)–S. Williams (amerikai, 16.) 6:4, 4:6, 7:5; Oszaka (japán, 4.)–Szvitolina (ukrán, 6.) 6:4, 6:1. Az elődöntőben: Kvitova (cseh, 8.)–Collins (amerikai), Oszaka–Ka. Plískova.