Arany-kupa: jogtalanul játszott a 80-szoros francia válogatott

Nem bírt egymással az Arany-kupa csoportkörét győzelemmel kezdő Kanada és Costa Rica Houstonban, ahol Alphonso Davies góljára Francisco Calvo még az első félidőben válaszolt. Honduras Francia Guyanával ikszelt. Francia Guyanában játszott a 80-szoros francia válogatott Florent Malouda, aki a júniusi Karibi Kupán is szerepelt már a csapatban. Az még nem a FIFA által felügyelt torna volt, szemben az Arany-kupával, amelyre viszont Malouda nem kapott játékengedélyt – Francia Guyana azonban kockáztatott, így a fegyelmi testület elé kerül az ügy.

„Florent Malouda nem játszhat az Arany-kupán. A FIFA szabályai szerint játszunk, és aki szerepelt már a francia felnőttcsapatban, nem léphet pályára más válogatott színeiben” – szögezte le a CONCACAF szóvivője még a torna előtt.

A házigazda 3–2-re legyőzte Martinique-ot, az amerikaiak 2–0-ra elhúztak Tampában, ám a karibi miniállam együttese kiegyenlített, majd a győztes gólt Jordan Morris szerezte a 76. percben. A B-csoport másik meccsén Panama 2–1-re verte a pont nélkül álló Nicaraguát.

A mexikói válogatott gól nélküli döntetlent játszott Jamaica csapatával Denverben. A C-csoport másik csütörtöki meccsén Salvador 2-0-ra legyőzte Curacaót.

A július 26-ig tartó Arany-kupán a 12 válogatottat három négycsapatos csoportba sorsolták, ezekből az első két helyezett jut be a negyeddöntőbe, amelynek mezőnye a két legjobb harmadikkal válik teljessé.

Eredmények, 14. Arany-kupa, Egyesült Államok, 2. forduló:

A-csoport: • Costa Rica–Kanada 1–1 • Honduras–Francia Guyana 0–0. A csoport állása: 1. Kanada 4 pont (5–3), 2. Costa Rica 4 (2–1), 3. Honduras 1 (0–1), 4. Francia Guyana 1 (2–4).B-csoport: • Panama–Nicaragua 2–1 • Egyesült Államok–Martinique 3–2. Az állás: 1. Egyesült Államok 4 pont (4–3), 2. Panama 4 (3–2), 3. Martinique 3, 4. Nicaragua 0.C-csoport: • Salvador–Curacao 2–0 • Mexikó–Jamaica 0–0. Az állás: 1. Mexikó 4 pont (3–1), 2. Jamaica 4 (2–0), 3. Salvador 3, 4. Curacao 0.