Angol házidöntő az Európa Ligában?

Az Arsenal házigazdaként 3–1-re legyőzte a Valenciát, a Chelsea pedig 1–1-es döntetlent játszott a Frankfurt otthonában a labdarúgó Európa Liga elődöntőjének csütörtök esti első mérkőzésén, így a két angol együttesnek van nagyobb esélye a fináléba kerülésre.

Mouctar Diakhaby, a Valencia francia középpályása már a 11. percben megszerezte a vezetést, mivel egy szöglet után – az Arsenal védőinek asszisztálása mellett – közvetlen közelről a hálóba fejelt. Honfitársa, Alexandre Lacazette viszont a folytatásban negyedórán belül duplázott, így a londoniak fordítottak. Előbb a spanyolok védelmi hibáját használta ki Pierre-Emerick Aubameyang segítségével, majd közeli fejesét követően a gólvonal-technológia segítette a játékvezetőt a helyes döntés meghozatalában.

A második félidőben fölényben futballoztak a hazaiak, de ez csak a 91. percben Aubameyang jóvoltából érett újabb góllá.

Frankfurtban a szerb csatár, Luka Jovics a 23. percben megszerezte kilencedik gólját az Európa Liga mostani idényében, majd a szünet előtt a Chelsea átvette a játék irányítását, és Pedro révén egyenlítenie is sikerült. A második felvonást uralták a vendégek, ám újabb találat már nem született.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések: • Arsenal (angol)–Valencia CF (spanyol) 3–1 (gól: Alexandre Lacazette 2 – 18. és 26., valamint Pierre-Emerick Aubameyang – 91. perc, illetve Mouctar Diakhaby – 11. perc) • Eintracht Frankfurt (német)–Chelsea (angol) 1–1 (Luka Jovics – 23. perc, illetve Pedro Rodríguez Ledesma – 45. perc).