Alexandra Dulgheru az ötödik továbbjutó

A selejtezőkből főtáblára jutott Alexandra Dulgheru (294. a világrangsorban) az első fordulós akadályt is könnyedén vette a 226 750 dollár összdíjazású BRD Bucharest Open elnevezésű női salakpályás teniszversenyen.

Dulgheru 6:1, 6:2-re verte a szintén selejtezős bolgár Szeszil Karatantcsevát (231.), a meccs mindössze 66 percet tartott. A 28 éves Dulgheru következő ellenfele a kilencedik kiemelt orosz Jekatyerina Alexandrova (92.).

Dulgheru az ötödik román játékos, aki továbbjut az első fordulóból, korábban Jaqueline Cristian, Ana Bogdan, Irina-Camelia Begu és Elena-Gabriela Ruse nyert a nyitókörben. Ketten estek ki: Irina Maria Bara és Sorana Cîrstea.

A második fordulóba jutottak eddigi jutalma 3310 dollár és 30 világranglistapont.

Bara, oldalán a horvát Tereza Mrdezával viszont továbblépett párosban, miután egy óra és 41 perc játék után, döntő rövidítésben 6:3, 6:7 (4), 10–6 arányban legyűrte a harmadik favorit Okszána Kalasnyikova, Renata Voracova (grúz, cseh) duót. A negyeddöntő folytatásban az argentin Catalina Pella, Nadia Podoroska lesz a román, horvát páros következő ellenfele.

Hasonlóképpen továbbjutásnak örülhetett Cristian és Cristina Dinu szabadkártyás kettőse, amely 82 perc alatt 2:6, 6:3, 10–6-ra végzett az Alona Fomina, Varatchaya Wongteanchai (ukrán, thaiföldi) kettős ellen. Legközelebb a Katarzyna Piter, Marina Zanevska (lengyel, belga) páros ellen lépnek pályára.

A továbblépők eddigi jutalma 1820 dolláros csekk és 60 WTA-pont.