A pöttyös trikósé a Tour utolsó hegyi befutója

A hazai közönség előtt szereplő Warren Barguil nyerte a 104. Tour de France országúti kerékpáros körverseny 18., csütörtöki szakaszát, amelyen összetettben a címvédő Chris Froome megőrizte vezető pozícióját.

Csütörtökön 179,5 kilométer várt a mezőnyre, egy első kategóriás emelkedővel, a befutóban pedig a kiemelt kategóriás Col d’Izoard csúccsal.

A szakasz döntő részében népes szökevénycsoport haladt a főmezőny előtt, melynek létszáma állandóan változott. Még a hajrá előtt aztán a főmezőny is megérkezett, majd több támadás történt, amely során Froome végig kontroll alatt tartotta közvetlen riválisait, Barguil pedig összetettben nem volt „veszélyes” rá nézve.

A hegyi pontversenyben élen álló, azaz pöttyös trikós Barguil behozhatatlan előnyre tett szert, és ha sikeresen célba ér, a Sunweb 25 éves francia kerekese nyeri ezt a kategóriát.

Eredmények, 18. szakasz, Briancon–Izoard, 179,5: 1. Warren Barguil (francia, Sunweb) 4:40:33 óra, 2. Jhon Darwin Atapuma (kolumbiai, UAE) 20 mp hátrány, 3. Romain Bardet (francia, AG2R La Mondiale) a. i., 4. Chris Froome (brit, Sky) a. i., 5. Rigoberto Urán Urán (kolumbiai, Cannondale-Drapac) 22 mp h.

Az összetett élcsoportja: 1. Froome 78:08:19 óra, 2. Bardet 23 mp h., 3. Urán Urán 29 mp h.

Simon Yates szökésből nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körverseny csütörtöki, 12. szakaszát. A francia Julian Alaphilippe megőrizte az összetettben élen állónak járó sárga trikót.
Daryl Impey sikeres szökés végén nyerte a 106. Tour de France országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát vasárnap, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.