A második U-s kézilabdasiker

A női kézilabda MOL Virágok Ligája 16. játéknapja elhozta a Kolozsvári Universitatea Sportklub második győzelmét, az Alin Bondar edzette egyetemisták öt góllal jobbnak bizonyultak a Szloboziai MKK-nál a Horia Demian Sportcsarnokban, s a sikerrel átadták legyőzöttjüknek a sereghajtó pozíciót.

A kolozsvári lányok már kezdettől fogva átvették az irányítást, már a szünetig felépítették az ötgólos előnyt, amelyet a második félidőben adott pillanatban meg is dupláztak.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Szloboziai MKK 27–22 (12–7) – hazaiak legeredményesebb játékosai Ioana Necula (10 gól), Patricia Moraru (6) és Florina Chintoan (5) voltak.

További eredmények: • Bukaresti MSC–Nagybányai Minaur 24–24 – szerdán játszották • Szlatinai MSC–Brăilai Dunărea KK 25–28 • Bukaresti Rapid–Zilahi KK 26–24; vasárnapra maradt a Krajovai MSC–Buzăui Glori MSC találkozó, a Nagydisznódi Magura–Râmnicu Vâlcea-i MSC mérkőzést szombaton játsszák; a Beszterce-Naszódi Glória szabadnapos volt. Az állás: 1. Rm. Vâlcea 37 pont/14 mérkőzés (383–309), 2. Buk. MSC 37/15 (411–341), 3. Nagybánya 27/15 (391–359), 4. Glória 27/14 (356–334), …, 12. KOLOZSVÁR 6/15, 13. Szlobozia 4/14.