A kézilabda nem foci…

Könnyed győzelemmel kezdte a 2019-es férfi kézilabda világbajnokság selejtezőtornáját az újjáépítés alatt álló román válogatott, amely azzal a céllal utazott Olaszországba, hogy megszerezze a csoport első helyét.

Első hallásra merésznek tűnt a spanyol Xavier Pascal Fuertes, a román válogatott szövetségi kapitányának nyilatkozata, miszerint az olaszországi Bolzanóban a selejtezőturné mindhárom mérkőzését meg akarja nyerni – főleg amiatt volt „meredek” a nyilatkozat, hogy az egyik ellenfél éppen a házigazda válogatott volt. Ám a kézilabda nem foci: a csütörtök este látottak alapján jókora szakadék tátong az olasz labdarúgás és olasz kézilabda színvonala között, így a találkozó könnyed, tízgólos román győzelemmel végződött.  A román válogatott már a mérkőzés elején lépéselőnybe került, és előnyét úgy tudta növelni, hogy ehhez nem is kellett a maximumot nyújtania. A 20. percben az eredményjelző már 14–8-at mutatott „ide”, s az olaszok időkérése sem tudott csodákat tenni, még ha valamelyest fel is javult a játékuk. Az első félidő 18–13-mal ért véget, majd a második elején a házigazdák váratlanul 2 gólra feljöttek (19–21). Xavier Pascual időkérése azonban visszazökkentette csapatát a rendes kerékvágásba, a védelem jelentősen feljavult, így innen kezdve már csak egy irányba folyt a mérkőzés, amely 34–24-es román sikerrel zárult.

A román góldobók: Alex Şimicu 9, Demis Grigoraş 7, Gabriel Bujor 4, Chike Onyejekwe 3, Thalmaier Roland, Dragoş Soare és Cristian Fenici 2–2, Nicuşor Negru, Javier Humet, Vlad Adrian Rotaru, Dan Emil Racoţea és Viorel Fotache 1–1. A házigazdák legeredményesebb játékosa Alessio Moretti volt 8 találattal. A csoport másik csütörtöki mérkőzésén Ukrajna 30–22-re verte a Feröer-szigeteket, a románok pénteki ellenfelét.

Lapzártakor: Románia–Feröer-szigetek 28–20 (16–9).