A fehér sport híreiből: Babos jó szereplése

Tenisz-összefoglalónkban ezúttal a múlt heti női tornákról és Davis-kupa mérkőzésekről szólunk.

Monterrey: Babos döntőig menetelt

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea legyőzte az olimpiai címvédő Puerto Ricó-i Monica Puigot a 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás mexikói női tenisztorna negyeddöntőjében. A 6:4, 6:2-vel végződött mérkőzés mindössze 66 percet tartott.

A szombati folytatásban a magyar teniszező három szettben verte a rangsorban 91. amerikai Sachia Vickeryt. A vasárnapi, 2 óra 21 percet tartó fináléban Babos három játszmában kikapott a volt világelső, kétszeres Grand Slam-bajnok spanyol Garbine Muguruza Blancótól.

Babos nyilatkozatában hangsúlyozta, örül, hogy nagy meccset játszott a mexikói fináléban. „Ott volt az esély a kezemben, de Muguruza régóta top 10-es játékos, ez most is érződött. Nekem is több ilyen meccset kell játszanom, hogy jobban érezzem a ritmust. Az a nagy különbség a legjobbak és a többi játékos között, hogy azonnal ott volt a nyakamon, amint egy picit esett a játékom színvonala, vagy visszavettem, és nem olyan sebességgel játszottam” – fejtette ki. "El kell hinni, hogy ide tartozom. Szuper lezárása volt a keménypályás szezonnak!” – tette hozzá a 2012-es bajnok Babos.

A negyeddöntőben a kiválóan játszó 25 éves Ana Bogdan két sima szettben verte az amerikai Daniel Rose Collinst, majd szintén simán kikapott a későbbi bajnok Muguruza Blamcótól. A román lány 11 300 dolláros csekkel és 110 világranglistaponttal vigasztalódhatott.

A világranglistán Babos Tímea öt helyet előrelépett 1270 ponttal a 39., Ana Bogdan pedig 14 helyet szaltózott, a 74. helyen áll, 794 pontot gyűjtött. A rangsort továbbra is Simona Halep vezeti 8140 ponttal.

Eredmények, negyeddöntő: Babos (4.)–Puig (Puerto Ricó-i, 5.) 6:4, 6:2; Muguruza Blanco (spanyol, 1.)–Tomljanovic (ausztrál, 8.) 6:3, 6:0; Ana Bogdan (6.)–Daniel Rose Collins (amerikai) 6:2, 6:4; Vickery (amerikai, 7.)–Rybariková (szlovák, 2.) 6:0, 6:3. Elődöntő: Babos–Vickery 1:6, 6:2, 6:2; Muguruza Blanco–A. Bogdan (6.) 6:0, 7:5. Döntő: Muguruza Blanco–Babos 3:6, 6:4, 6:3.

Az amerikai Charlestonban (776 ezer dollár összdíjazás, keménypálya) Kiki Bertens diadalmaskodott, miután a döntőben könnyedén 6:2, 6:1 arányban legyőzte a német Julia Görgest. Ez volt a holland lány ötödik WTA-torna győzelme.

Bertens a negyeddöntőben a selejtezőből főtáblára került magyar Stollár Fanny menetelését állította meg 6:3, 6:4-gyel. Egyesben a torna legtovább versenyben maradt román versenyzője, Irina-Camelia Begu a nyolcaddöntőben búcsúzott, a harmadik favorit orosz Darja Kaszatkinától 6:2, 6:1 arányban kikapott.

Párosban Mihaela Buzărnescu oldalán a brit Heather Watsonnal elődöntőbe jutott, miután döntő rövidítésben 4:6, 6:3, 10–1 arányban jobbnak bizonyult a Raquel Atawo, Anna-Lena Groenefeld (amerikai, német) kettősnél. A döntőbe jutás már nem sikerült, miután a harmadik kiemelt Andreja Klepac, Maria Jose Martinez Sanchez (szlovén, spanyol) duótól 6:4, 6:0-ra kikaptak.

Davis-kupa: román henger

Románia férfi teniszcsapata 5–0 arányban győzött Marokkó ellen a Davis-kupa európai-afrikai zónájának II. csoportjában, miután vasárnap Kolozsvárott, az új sportcsarnokban, a BT-Arénában megnyerte a párharc páros és utolsó két egyes mérkőzését is.

A szombati 2–0 után a Marius Copil, Florin Mergea páros gyakorlatilag megnyerte a párharcot, miután 6:2, 6:1 arányban legyőzték az Amine Ahouda, Lamine Ouahab duót.

Ezt követően Dragoş Dima (25 éves, ATP-419.) 6:0, 6:4-re legyőzte Soufiane El Mesbahit (17, ATP-1533), majd végül a tatár származású Edris Fetişleam (18, ATP-1167) 6:2, 6:0-ra nyert Yassir Kilani (nincs rangsorolva) ellen.

Szombaton, az első meccsen Marius Copil (27, ATP-82.) mindössze 29 perc alatt 6:0, 6:1-re lelépte Amine Ahoudát (20, ATP-718.). A második mérkőzés is alig tartott többet egy óránál, a Kolozsvári Universitatea Sportklub tenieszezője, Adrian Ungur 6:0, 7:6 (3) arányban verte Ouahabot.

Románia a Zimbabwe ellen 4–1-re győztes Lengyelországgal játszik szeptember 15-én és 16-án a harmadik fordulóban.

Davis-kupa Világcsoport, negyeddöntő: • Olaszország–Franciaország 1:3 • Spanyolország–Németország 3:2 • Horvátország–Kazahsztán 3:1 • Egyesült Államok–Belgium 4:0.

Az elődöntőben: Franciaország–Spanyolország és Horvátország–Egyesült Államok.