A fehér sport hírei: Fucsovics bravúrja, majd búcsúja

A férfiaknál a budapesti férfi tenisztorna eseményeit foglaljuk össze, a hölgyeknél Isztambul és Stuttgart történéseiről szólunk.

Fucsovics Márton (a képen) két szettben, 63 perc alatt győzött a Budapesten zajló 482 ezer euró (150 millió forint) összdíjazású salakpályás tenisztorna első fordulójában a rutinos orosz Mihail Juzsnij ellen.

Néhány megingástól eltekintve a világranglistán 154. helyezett magyar játékos az első játszmában összeszedett játékot nyújtott, végig kezében tartotta az irányítást. Fucsovics 1:1-nél és 4:2-nél nyerte el ellenfele adogatását, így 32 perc alatt szettelőnyre tett szert.

A keveset és lassan mozgó Juzsnij (89.) a folytatásban sem tudta felvenni Fucsovics tempóját, a magyar játékos így 2:2 után ismét elvette ellenfele szervajátékát. A motivációját egyre inkább elveszítő orosz teniszező újabb gémet bukott el, így Fucsovics 5:2-es előnyénél saját szervajátékával lezárta a találkozót.

Mások voltak a körülmények, mint hétfőn – mondta a győzelem után Fucsovics. „Akkor hidegebb és szelesebb volt az időjárás, ami nem kedvez nekem és a játékomnak sem. Most viszont kellően gyors volt a pálya és a játékom is” – tette hozzá. Megemlítette, a hétfőn elvesztett páros mérkőzést követően fél órát még edzett Sávolt Attilával, elsősorban a szervákat gyakorolták. „Meglátszódtak a szerváimon, a mai mérkőzésen kijött a tegnapi túlóra”.

A magyar játékos nagyobb küzdelemre számított Juzsnij ellen, de megítélése szerint riválisa „sokat rontott”, amiből így ő profitált.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Fucsovics–Juzsnij (orosz) 6:2, 6:2; Sztahovszkij (ukrán)–Mayer (német) 6:4, 3:0-nál Mayer feladta; Kuznyecov (orosz)–Harrison (amerikai) 7:6 (6), 6:3; Vesely (cseh)–Csorics (horvát) 7:6 (4), 6:4; Haase (holland)–Schwartzman (argentin, 8.) 6:1, 6:3

A szerdai folytatásban Fucsovics nem bírt negyedik helyen kiemelt Fernando Verdascóval, két szettben kikapott tőle a nyolcaddöntőben. A magyar játékos az első játszmában rövitítésre kényszerítette a torna egyik legnagyobb nevű résztvevőjét, két szettlabdája is volt, az első fordulóban erőnyerő spanyol azonban fordítani tudott. A második játszma simább volt, azt Verdasco 6:3-ra nyerte.

A hetedik helyen kiemelt szerb Viktor Troicki már a második fordulóban búcsúzott, a világranglistán 39. helyen álló versenyzőt a rangsorban 184., szerbiai magyar Györe László/Laslo Djere búcsúztatta két játszmában, 1 óra 47 perc alatt.

Eredmények, nyolcaddöntő: Verdasco (spanyol, 4.)–Fucsovics 7:6 (6), 6:3; Györe/Djere (szerb)–Troicki (szerb, 7.) 7:5, 6:2; Bedene (brit)–Haase (holland) 6:4, 6:4; Karlovics (horvát, 2.)–Dzumhur (bosnyák) 6:1, 3:6, 6:4.

Stuttgartban és Isztambulban történt

Mindkét fronton tovább harcolhat Simona Halep Stuttgartban (710 900 dollár összdíjazás, salakpálya), a világranglistán ötödik konstancai lány előbb párosban diadalmaskodott a lengyel Alicja Rosolska oldalán: fordulatos meccsen, döntő rövidítésben 6:0, 2:6, 10–8 arányban nyertek a második kiemelt Andreja Klepac, Maria Jose Martinez Sanchez (szlovén, spanyol) kettős ellen. A találkozó 64 percet tartott. Halepék következő ellenfele a Andrea Hlavackova, Samantha Stosur (cseh, ausztrál) duó lesz.

Sokkal izgalommentesebbnek bizonyult Halep nyitómérkőzése egyesben 6:2, 6:3-mal „elintézte” a cseh Barbora Strycovát (17. a világranglistán). Ez a találkozó egy óra 14 percet tartott. A 25 éves román teniszező a következő fordulóban a Konta Johanna (brit, 6.)–Anastasija Sevastova (lett) párharc győztesével. Halep eddigi teljesítménye 100 WTA-pontot ér.

*

A második helyen kiemelt Babos Tímea 1 óra 19 perc alatt győzte le a svájci Conny Perrint a 250 ezer dollár összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna első fordulójában. A szerdai összecsapáson a magyar teniszező rögtön a mérkőzés legelején elvette a világranglistán 216. ellenfele adogatását, és bár utána azonnal elvesztette a sajátját, a nemzetközi szövetség honlapja szerint magabiztosan nyerte a 37 perces első játszmát.

A második szett is Babos brékjével indult, a saját adogatásait pedig magabiztosan hozta. A világranglistán 30. magyar játékos 4:2-es vezetésnél ismét nyert egy fogadójátékot, ezt követően pedig semmire szerválta ki a meccset.

Babos ellenfele a nyolcaddöntőben isztambuli párostársa, a hazai közönség előtt versenyző Cagla Büyükakcay lesz.

Már a negyeddöntő magasságában jár Irina-Camelia Begu, aki a török városban a harmadik kiemelést kapta. A nyolcaddöntőben a belga Kirsten Flipkensen jutott túl háromszettes meccsen, s egészen biztosan török ellenfele lesz a folytatásban, ugyanis a Basak Eraydin–Ayla Aksu párharc győztesével játszik.

Továbblépett a selejtezőből főtáblára jutott Alexandru Cadanţu is, aki három játszmában gyűrte le a japán Nao Hibinót. Cadanţu a következő körben a Jelina Szvitolina (ukrán, 1.)–Viktorija Kamenszkaja (orosz) párharc győztesével játszik.

Az ötödik favorit Sorana Cârstea szintén nyolcaddöntős mérkőzésen van túl, két sima játszmában búcsúztatta a görög Maria Szakkarit. Cârstea a továbbiakban Cadanţu ágáról kap ellenfelet.

Begu és Cârstea eddig jutalma 6175 dollár és 60 világranglistapont.

Eredmények, 1. forduló (a nyolcaddöntőbe jutásért): Babos (2.)–Conny Perrin (svájci) 6:3, 6:2; Mertens (belga, 6.)–Kozlova (ukrán) 6:4, 6:1; Aksu (török)–Kulicskova (orosz) 7:5, 6:1; Cadanțu–Hibino (japán) 2:6, 6:0, 6:3. 2. forduló: Begu (3.)–Flipkens (belga) 6:1, 1:6, 6:3; Cârstea (5.)–Szakkari (görög) 6:4, 6:2.