Vb-2018, A-csoport, 3. forduló: Fordított és győzött Egyiptom ellen a szaúdi válogatott

A szaúdi válogatott 2–1-re legyőzte az egyiptomi csapatot hétfőn az oroszországi labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának 3., utolsó fordulójában.

SZAÚD-ARÁBIA–EGYIPTOM 2–1 (1–1)

Volgográd, Volgográd Aréna, 36 823 néző. Vezette: Wilmar Roldan (Kolumbia).

SZAÚD-ARÁBIA: Jasszer al-Moszajlem – Mohammed al-Brejk, Oszama Havszavi, Motaz Havszavi, Jasszer al-Sahrani – Hattan Bahebri (65. perc Muhannad Assziri), Szalman al-Faradzs, Abdullah Otajf, Huszein al-Mogahvi, Szalem al-Davszari – Fahad al-Muvallad (79. perc Jahja al-Sehri). Szövetségi kapitány: Juan Antonio Pizzi (Argentína).

EGYIPTOM: Esszam El-Hadarj – Ahmed Faszj, Ali Gabr, Ahmed Hegazi, Mohamed Abdel-Safj – Mohamed Elneny, Tarek Hamed – Mohamed Szalah, Abdallah Szaid (45. + 7. Amr Varda), Trezeguet (81. perc Kahraba) – Marvan Mohszen (64. perc  Ramadan Sobhi). Szövetségi kapitány: Héctor Cúper (Argentína).

Gól: Szalman al-Faradzs (45. + 6. Perc, 11 m) és Szalem al-Davszari (95. perc), illetve Szalah (22. perc). A 42. percben al-Muvallad kihagyott egy 11-est.

Sárga lap: Gabr és Faszj.

A gólok története:22. perc: Szalah hosszú indítást követően a 16-os vonalától a kimozduló kapus felett ívelte a labdát a hálóba (0–1).45. + 2.–45. + 6. perc: Gabr lökte meg Fahadot az egyiptomi 16-oson belül, a játékvezető pedig hosszas videózást követően jóváhagyta a megítélt büntetőt. A tizenegyest Szalman al-Faradzs a kapu jobb oldalába helyezte (1–1).95. perc: Szalem al-Davszari egy pörgetett passz után az ötös jobb sarkáról a hosszú alsóba lőtte a labdát (2–1).A záróforduló előtt pont nélkül álló csapatok összecsapása világbajnoki csúcsot hozott, ugyanis az egyiptomiak kapuját őrző Esszam el-Hadarj 45 évesen és 161 naposan a vb-k történetének legidősebb pályára lépett játékosa lett. A nemzeti csapat mezét 159. alkalommal magára öltő hálóőr a kolumbiai Faryd Mondragón korrekordját adta át a múltnak.

A volgográdi találkozón korán vezetést szerzett az egyiptomi válogatott, amely 1934 után lőtt újra akciógólt vb-n – akkor a magyaroktól elszenvedett 4–2-es vereség alkalmával Abdel Rahman Favzi duplázott a nyolcaddöntőben. Ez volt Szalah 50. találata tétmérkőzésen ebben az idényben.

Előnyben is Egyiptom alakított ki nagyobb veszélyhelyzeteket, mégis egyenlíthetett volna a labdát többet birtokló a szaúdi együttes a 39. percben, ám Fahad al-Muvallad jobbra, félmagasan lőtt – kezezésért adott – büntetőjét a keresztlécre ütötte a veterán El-Hadarj. A félidő ráadásában megítélt újabb tizenegyest azonban már nem tudta hárítani, így döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok.

A fordulást követően a játék képe nem változott, mezőnyben fölényben volt a szaúdi gárda, s kapura tartó lövése is több volt, ez pedig végül a hajrában hozta meg számára a három pontot érő találatot.