A BL-győztes otthonából csent pontot a Tottenham

A Tottenham Hotspur 1–1-es döntetlent játszott kedden a BL-címvédő Real Madrid otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A Borussia Dortmund meglepetésre szintén csak 1–1-es döntetlent ért el kedden az APOEL vendégeként.

A ciprusi gárda szerzett vezetést a második félidőben, s bár a németek hamar egyenlítettek, fordítaniuk már nem sikerült. A hazai csapatban a magyar válogatott Sallai Roland a 72. percben csereként lépett pályára.

A csoport rangadóján döntetlen született a Real Madrid és a Tottenham Hotspur között. A jó iramú mérkőzésen a vendég angolok akár a győzelmet is megszerezhették volna, de Navas kétszer is nagyot védett. A két gárda így egyaránt hat ponttal előzi meg a másik két csapatot.

A játéknap másik nagy presztízsű találkozóján a Manchester City 2–1-re felülmúlta az SSC Nápolyt, amely korán kétgólos hátrányba került, s az első félidőben még büntetőből sem sikerült szépítenie. A szigetországiak sikerükkel százszázalékosak maradtak. Az olaszoknál ezúttal még a cserepadon sem kapott helyet a román válogatott csapatkapitánya, Vlad Chiricheş.

A másik magyar érdekeltségű csapat, az RB Lipcse megszerezte első győzelmét a legrangosabb európai kupasorozatban, ugyanis 3–2-re legyőzte a vendég Portót. A német együttes kapuját a magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter védte. Ebben a négyesben hibátlan maradt a Besiktas, amely ezúttal 2–1-re nyert az AS Monaco otthonában.

A legtöbb gól Mariborban esett, ahol a Liverpool 7–0-ra kiütötte szlovén vendéglátóját.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E-csoport: • NK Maribor (szlovén)–FC Liverpool (angol) 0–7 (gól: Firmino 2 – 4. és 54. perc, Coutinho – 13., Salah 2 – 19. és 40., Oxlade-Chamberlain – 86., valamint Alexander-Arnold – 90. perc) • Szpartak Moszkva (orosz)–FC Sevilla (spanyol) 5–1 (Promes 2 – 18. és 90., Melgarejo – 58., Glusakov – 67., továbbá Adriano – 74. perc, illetve Kjaer – 31. perc). A csoport állása: 1. Liverpool 5 pont (10–3), 2. Szpartak  5 (7–3), 3. Sevilla 4, Maribor 1.F-csoport: • Feyenoord Rotterdam (holland)–Sahtar Donyeck (ukrán) 1–2 (Berghuis – 8. perc, illetve Bernard 2 – 24. és 54. perc; kiállítva: Rakickij – 75. perc, Sahtar) • Manchester City (angol)–SSC Nápoly (olasz) 2–1 (Sterling – 9. és Gabriel Jesus – 13. perc, illetve Diawara – 73. perc, 11 m; a Nápoly játékosa, Mertens az 58. percben 11-est hibázott). Az állás: 1. Man. City 9 pont, 2. Sahtar 6, 3. Nápoly 3, 4. Feyenoord 0.G-csoport: • RB Lipcse (német)–FC Porto (portugál) 3–2 (Orban – 8., Forsberg – 38. és Augustin – 41. perc, illetve Aboubakar – 18. és Marcano – 44. perc) • AS Monaco (francia)–Besiktas Isztambul (török) 1–2 (Falcao – 30. perc, illetve Tosun 2 – 34. és 54. perc). Az állás: 1. Besiktas 9 pont, 2. Lipcse 4, 3. Porto 3, 4. Monaco 1.

H-csoport: • Real Madrid (spanyol)–Tottenham Hotspur (angol) 1–1 (Cristiano Ronaldo – 42. perc, 11 m, illetve Varane – 28. perc, öngól) • APOEL Nicosia (ciprusi)–Borussia Dortmund (német) 1–1 (Pote – 62. perc, illetve Szokratisz – 67. perc). Az állás: 1. Tottenham és Real Madrid 7–7 pont (egyaránt 7–2-es gólarány), 3. Dortmund 1 (3–7), 4. APOEL 1 (1–7).