65. Balázs-Sőtér Jolán nemzetközi atlétikai bajnokság
Vissza

65. Balázs-Sőtér Jolán nemzetközi atlétikai bajnokság

A Kolozsvár Aréna adott otthont a hétvégi országos atlétikaversenynek, a 65. alkalommal kiírt Balázs-Sőtér Jolán nemzetközi bajnokságnak.

A 400 méteres síkfutásban gyakorlatilag kolozsvári dobogó alakult ki: az élen és a harmadik helyen a Kolozsvári Universitatea Sportklub versenyzői végeztek (Camelia Florina Gal és Sanda Belgyan – utóbbi másnap megnyerte a 400 m-es gátfutást), az ezüstérmes pedig a kolozsvári Miklós Andrea, aki a Bukaresti MSC színeiben szerepel. Miklós másnap a 200 m-es síkfutásban harmadik lett, azt a számot is Camelia Gal nyerte.

Az összesített pontozásos versenyt Bianca Ghelber (Bákói MSC/Bukaresti Steaua) nyerte 1127 ponttal, miután kalapácsvetésben 72,09 m-rel nyert. Második Camelia Gal (1126), harmadik pedig Rareş Toader (Ploieşti-i MSC) 1103 ponttal – utóbbi súlylökésben győzött 19,71 m-rel.

A hölgyeknél a pontversenyben az olimpiai kvótával rendelkező Florentina Iuşco (Dévai Vár/Cetate Sportiskola) végzett a harmadik helyen 1092 ponttal, az atléta 6,43 m-es teljesítménnyel távolugrásban, előző nap pedig hármasugrásban is diadalmaskodott. A férfiaknál Florin Vişan (Bukaresti Dinamó) – 1055 pont (hármasugrás: 15,07 m) és Alexandru Novac (Bukaresti MSC) – 1047 pont (gerelyhajítás: 76,13 m) – egészítette ki a dobogót.

A Kolozsvári Universitatea Sportklub által alapított Maria Cioncan Emlékdíjat a 800 m-es síkfutás győztese kapja, idén ezt Cristiana Daniela Bălan (Temesvári Athletics) érdemelte ki 2:07,44 perces eredménnyel.

A Sőtér János Emlékdíj a magasugróknak jár, idén Mihai Donisan (Dinamó) kapta 2,10 m-es eredménnyel. A mindössze 18 éves Andreea Iuliana Lungu (Câmpinai C. Istrati Sportiskola) érdemelte ki a Román Olimpiai és Sportbizottság által felajánlott Lia Manoliu Emlékdíjat, miután 45,79 m-rel nyerte a diszkoszvetést.

Kolozsvári U-s érem született még a férfi 400 m-es síkfutásban is, ahol Robert Parge győzött (200 m-en pedig ezüstérmet szerzett), míg 1500 m-en Ionuţ Marius Dumitru második lett. Tudor Sevciuc, aki az U és a Kolozsvári MSC sportolója, ebben a számban a harmadik helyen végzett. A Kolozsvári Sportiskola atlétája, Denisa-Elena Mihalcea gerelyhajításban szerzett bronzérmet.

Szombati eredmények:

Férfiak:

Kalapácsvetés: 1. Mihăiţă Andrei Micu (Bákói MSC) 65,05 m, 2. Dragoş Ionuţ Nicorici (Románvásár/Roman) 57,88, 3. Cristian Meheş (Nagyváradi Körös) 54,02. Súlylökés: 1. Andrei Rareş Toader (Ploieşti-i MSC) 19,71 m, 2. Ion Marius Vasile (Câmpinai C. Istrati Sportiskola) 15,15, 3. Andrei Poci (Nagybányai Sportiskola) 11,43. Gerelyhajítás: 1. Alexandru Mihăiţă Novac (Bukaresti MSC) 76,13 m, 2. Denis Adrian Both (Aradi MSC) 74,18, 3. George Cătălin Zaharia (Bukaresti Steaua) 69,97. 400 m-es síkfutás: 1. Robert Parge (Kolozsvári Universitatea Sportklub) 47,39 mp, 2. Mihai Răzvan Vasiliu (Ploieşti-i MSC) 48,53, 3. Constantin Andonii (Ploieşti-i Petrolul) 48,59. Hármasugrás: 1. Florin Alexandru Vişan (Dinamó) 15,97 m, 2. Alexandru Gheorghe Tache (Piteşti-i ESK/MSC) 15,68, 3. Bogdan Georgian Cioacă (Piteşti-i MSC) 14,68. Diszkoszvetés: 1. Sergiu Ursu (Krajovai MSC) 56,43 m, 2. Ion Marius Vasile (Câmpina) 46,03, 3. Constantin Zanfir (Piteşti-i MSC/Dinamó) 44,77. 110 m-es gátfutás: 1. Cosmin Ilie Dumitrache (Bukaresti Rapid) 14,31 mp, 2. Alin Ionuţ Anton (Oneşti-i MSC) 14,42, 3. Gheorghe Florinel Bledea (Nagybánya) 16,17. 100 m-es síkfutás: 1. Petre Nicolae Rezmiveş (Ploieşti-i MSC/SK) 10,73 mp, 2. Ionuţ Andrei Neagoe (Szlatinai MSC/Piteşti-i ESK) 10,75, 3. Cristian Nicuşor Roiban (Resicabányai ESK) 10,79. 1500 m-es síkfutás: 1. Nicolae Marian Coman (Aradi ESK/Krajovai MSC) 3:48,99 perc, 2. Ionuţ Marius Dumitru (Kolozsvári Universitatea SK) 3:55,95, 3. Tudor Sevciuc (U/KMSC) 3:57,24.

Nők:

Rúdugrás: 1. Ştefania Andreea Drăgan (Krajovai MSC) 3,30 m, 2. Antonia Irimia (Dévai MSC) 3,20. Kalapácsvetés: 1. Bianca Florentina Ghelber (Bákói MSC/Buk. Steaua) 72,09 m, 2. Ana Adela Stanciu (Buk. MSC) 66,51, 3. Bianca Lazăr Fazecaş (Buk. Rapid) 57,44. Magasugrás: 1. Florentina Budică (Krajovai MSC) 1,70 m, 2. Teodora Elena Iancu (Ploieşti-i MSC) és Elisa Xandra Enache (Dévai Vár/Cetate Sportiskola) 1,55–1,55. Hármasugrás: 1. Florentina Iuşco (Déva) 13,66 m, 2. Diana Ana Maria Ion (Oneşti) 12,99, 3. Georgiana Iulian Aniţei (Bákói MSC/Buk. MSC) 12,99. Súlylökés: 1. Andreea Apachiţe (Botoşani-i SK) 14,08 m, 2. Ioana Diana Ţigănaşu (Karácsonkői/Piatra Neamţ-i Csalhó SK) 13,89, 3. Maria Alexandra Andone (Jászvásári/Iaşi-i Sportiskola) 11,55. 400 m-es síkfutás: 1. Camelia Florina Gal (Kolozsvári Universitatea SK) 52,01 mp, 2. Miklós Andrea (Buk. MSC) 53,02, 3. Sanda Belgyan (Kolozsvári Universitatea SK) 55,43. 100 m-es gátfutás: 1. Anamaria Nesteriuc (Buk. Steaua) 13,54 mp, 2. Iulia Nicoleta Banaga (Oneşti) 13,95. 100 m-es síkfutás: 1. Marina Andreea Baboi (Buzăui Gloria MSC) 11,76 mp, 2. Maria Valeria Bisericescu (Buk. Rapid) 12,16, 3. Jasmine Teodora Joinel (Ploieşti-i Sportiskola/MSC) 13,35. 1500 m-es síkfutás: 1. Roxana Elisabeta Bârcă (Buk. Steaua) 4:22,17 perc, 2. Angela Veronica Olenici (Oneşti) 4:29,59, 3. Maria Claudia Florea (Dévai MSC) 4:30,27.

Vasárnapi eredmények:

Férfiak:

Rúdugrás: 1. Andrei Răzvan Deliu (Dévai MSC) 4,80 m, 2. Dacian Costea (Marosvásárhelyi Sportiskola) 4,30, 3. Robert Mihai Tabacu (Oneşti) 4,30. Magasugrás: 1. Mihai Donisan (Buk. Dinamó) 2,10 m, 2. Valentin Alexandru Androne (Bukaresti 6-os Számú Sportiskola) 2,00, 3. Claudiu Alexandru Haşegan (Nagyváradi ESK/MSC) 1,95. 400 m-es gátfutás: 1. Sorin Florin Ionescu (Oneşti) 56,98 mp, 2. Cristian Florin Nica (Ploieşti-i MSC/Buk. MSC) 60,87, 3. David Iustin Năstase (Konstancai Farul) 61,93. 800 m-es síkfutás: 1. Nicolae Marian Coman (Aradi ESK/Krajovai MSC) 1:50,77 perc, 2. Cristian Gabriel Voicu (Râmnicu Vâlcea) 1:51,31, 3. Antonio Cuturean (Voluntari-i CSO) 1:52,75. 200 m-es síkfutás: 1. Alin Ionuţ Anton (Oneşti) 21,42 mp, 2. Robert Parge (Kolozsvári Universitatea SK) 21,65, 3. Marius Gabriel Ţone (Oneşti) 21,80. Távolugrás: 1. Gabriel Bitan (Oneşti) 7,68 m, 2. Vlad Florian Bădescu (Farul) 6,59 m, 3. Andrei Poci (Nagybánya) 6,44 m.

Nők:

Távolugrás: 1. Florentina Iuşco (Dévai Vár/Cetate Sportiskola) 6,43 m, 2. Diana Ana Maria Ion (Oneşti) 6,07 m, 3. Ioana Manoliu (Farul) 5,86 m. Diszkoszvetés: 1. Andreea Iuliana Lungu (Câmpina) 45,79 m, 2. Elena Mihaela Asmarandei (Bákói MSC és Alexandra Baltazar-Hall (Buk. Dinamo) 41,43–41,43. 400 m-es gátfutás: 1. Sanda Belgyan (Kolozsvári Universitatea SK) 58,89 mp, 2. Iulia Nicoleta Banaga (Oneşti) 59,32, 3. Tania Borisov (Konstancai Sportiskola/Farul) 66,31. 800 m-es síkfutás: 1. Cristina Daniela Bălan (Temesvári Athletics) 2:07,44 perc, 2. Angela Veronica Olenici (Oneşti) 2:08,50, 3. Roxana Elisabeta Bîrcă (Buk.  Steaua) 2:09,03. Gerelyhajítás: 1. Ioana Valentina Plăvan (Buzăui Gloria MSC) 50,82 m, 2. Eliza Raluca Oana (Buk. MSC) 47,29 m, 3. Denisa-Elena Mihalcea (Kolozsvári Sportiskola) 44,88 m. 200 m-es síkfutás: 1. Camelia Florina Gal (CSU Cluj-Napoca) 23,74 mp, 2. Marina Andreea Baboi (Buzăui Gloria MSC) 24,02, 3. Miklós Andrea (Buk. MSC) 24,50.

Borítókép: A kolozsvári Miklós Andrea egy-egy ezüst- és bronzéremmel végzett az országos bajnokságon – FOTÓ: WWW:FRA.RO


EZ ÉRDEKELHETI
SPORT ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Koronavírus – Hétfőn 2844 esetet ...
Már csaknem 43 millió fertőzöttet ...
Kijev kemény reakcióval fenyegeti ...

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ