„Mátyás deákjainak” vetélkedője
Vissza

„Mátyás deákjainak” vetélkedője

A Heltai Gáspár Könyvtári Alapítvány, a Szarkaláb Kulturális Egyesület és a SzINT Kulturális Egyesület ötödik alkalommal szervezte meg a Mátyás deákjai a legendás csodavárban című Kolozs megyei mesemondó versenyt a Báthory István Elméleti Líceum dísztermében. A jelentkezőknek legtöbb 10 percben egy mesét kellett előadniuk egyénileg vagy csoportosan, akár színjátékként is.

Az idén csak a 0–IV. osztályos kategóriában jelentkeztek gyermekek Kolozsvár négy iskolájából, valamint a tordai Jósika Miklós Elméleti Líceumból és a Tordaharasztosi Általános Iskolából, ugyanakkor versenyen kívül az Onisifor Ghibu Elméleti Líceum VII. M osztályának egy csapata (Irsai Soma, Jakab Ádám, Kolcsár Renáta, Székely Tamás, Újlaki Szabolcs, felkészítő tanár: Székely Katalin) is előadott egy mesét, ajándékával vidám perceket nyújtva a hallgatóságnak – amiért utólag díszoklevélben részesült.

A versenyt Kovács Levente történelem szakos tanár rövid, de annál tartalmasabb előadása előzte meg Mátyás királyról és koráról, majd elkezdődött a sok kis ügyes versenyző mesedélelőttje. Végül minden résztvevő emléklappal térhetett haza, a legügyesebbek pedig könyvjutalomban is részesültek, de előbb, a díjazás előtt a Báthory Líceum Reneszánsz Együttese és az Ars Saltandi Egyesület Passeggio Táncegyüttese oldotta a hangulatot reneszánszkori öltözékben előadott csodálatos táncával.

A díjazottak:

•  egyéni mesemondók: I. díj: Ferencz Gábor ( III. oszt., Tordai Jósika Miklós Elméleti Líceum, felkészítő tanító: Fina Enikő), II.: Serban Estella (I. A. oszt., Báthory István Elméleti Líceum, Török Tünde), III.: Széll Barbara Bernadett (előkészítő oszt., Tordaharasztosi Ált. Iskola, Bartha Denise). Dicséret: Kereki Karina (I. oszt., Jósika-líceum, Szabó Júlia), Szász Jakab Ágoston (II. oszt., Onisifor Ghibu Elméleti Líceum, Bántó Jutka), Gáll Ártpád Csaba (III. oszt., Jósika-líceum, Fina Enikő). Különdíj: Székely Sándor Csaba (III. B., János Zsigmond Unitárius Kollégium, Dénes Bíborka). Napsugár-díj: Darvay Nóra (előkészítő oszt., Báthory-líceum, Marthi Szidónia és Kiss-Csűrbíró Réka Sarolta), Szabó Gabriella (II. oszt., Octavian Goga Iskola, Bíró Mária Magdolna), Kilin Bernadett (III. B., Unitárius Kollégium, Dénes Bíborka), Kovács Andrea (III. C., Báthory-líceum, Bartha Magda és Török Emese), Szabó Réka (III. oszt., Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Bodó Réka Katalin), Tamás Katalin (III. C., Báthory-líceum, Bartha Magda és Török Emese);

 

• csapatverseny: I.: a Báthory-líceum III. A. osztályos csapata – Jakab Eszter-Boglárka, Kiss Anna, Mihály Emma, Ruff Brigitta, Szabados-Erős Rózsa, felkészítő tanító: Salajan Mária; II.: a Báthory-líceum I. A. oszt. csapata – Barna Irisz, Tamás Dávid, Nagy Mátyás, Tamás Dávid Attila, tanító: Török Tünde; III.: a Brassai Sámuel Elméleti Líceum csapata – Czakó Réka, Jánosi Mónika, Boros Tamás Arthur, tanító: Serban Szidónia; dicséret: a Báthory-líceum III. A. osztályos csapata – Kovács Ingrid, Mártonfi Adrien Anett, Szabó Tímea, tanító: Salajan Mária).

A Báthory István Elméleti Líceum már ötödik éve biztosítja  a verseny helyszíneként a dísztermet; hálásan  köszönjük mindenkinek az együttműködést  és reméljük, jövőre is találkozunk.

Miklós Erika


EZ ÉRDEKELHETI
KÖZHÍR ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Holnap Keresztelő Szent János főünnepe
Olgi néni, Görögország, Isztambul és ...
Továbbra sincs megoldás az egyetemi ...

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ