„Elnyelte a Duna” a zilahiakat

A férfi A1-osztály hetedik fordulójának rangadóját Galacon rendezték a helyi Arcada és a bajnok Zilahi MRK együttese között. A két jó képességű és élre törekvő gárda közötti összecsapás végül a Duna partiak 3:1 arányú győzelmével ért véget.

ERKEDI CSABA

Megérdemelten nyertek a hazaiak, de a szilágyságiak sem játszottak rosszul. Amellett, hogy maguk javára fordították a második szettet, a harmadik és a negyedik játszmában többször is vezettek,  néhány alkalommal négy-öt ponttal is. De mindig kiegyenlített az Arcada, és a szett végét sikeresen zárták. A zilahiak többet is elérhettek volna a galaci meccsen, ha figyelmesebbek és pontosabbak lettek volna a döntő pillanatokban, amikor mindig felülkerekedtek a hazaiak, akiknél éppen az Egyesülés volt játékosa, Adrian Gontariu volt a legjobb ember a pályán.

Végeredmény: • Galaci Arcada–Zilahi MRK 3:1 (17, –20, 22, 24). További, eddig nem közölt eredmények: • Nagybányai ISK 2–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:2 • Ploieşti-i Tricolorul LMV–Bukaresti Dinamó 3:1. Az állás: 1. Bukaresti Steaua 18 pont/7 mérkőzés, 2. Ploieşti 17/7, 3. Arcada 15/6 (17:7), 4. Bukaresti MSC 15/7 (17:9), 5. Zilah 14/7, …, 7. DÉSI EGYESÜLÉS 10/7, …, 11. KOLOZSVÁR 4/6.

A következő fordulóban a zilahiak pénteken 19.30 órai kezdettel a Bukaresti MSC-t fogadják, a találkozót élőben közvetíti a DigiSport2 tévéadó.

Szombaton a Dési Egyesülés az Arcadát fogadja (18 órakor), míg a kolozsvári gárda szintén pályaválasztó, a Nagybányai ISK2-t fogadja a Horia Demian Sportcsarnokban.